Když tu nebyly počítače a neměli jsme sociální sítě, koukali jsme na televizi. Teď už jsme se od ní přesunuli spíše k těm našim chytrým telefonům, notebookům, dotykovým obrazovkám, hodinkám a podobným technologickým výmyslům dnešní doby. Přesto je ale televize se sociálními sítěmi docela úzce spojená. Často ve svých tweetech označujeme různé televizní pořady, dáváme jim like na Facebooku a podobně.
Facebook ví všechno, o čem se bavíte. Stejně jako Twitter a některé další sociální sítě. Ale také ví, kdo jste. Nejnovější API rozhraní Facebooku umožňuje vyhledat vaše veřejné příspěvky a shromažďuje demografické údaje každého, kdo zmíní klíčová slova. A v tom je ten potenciál, kterého mnozí v následujících týdnech jistě využijí. Tyto nástroje budou velmi užitečné pro řadu firem a agentur.
Pátý listopadový den je významným hackerským datem. Slaví se takzvaná „Noc Guye Fawkse“, který připravil atentát na protestantského krále Jakuba I. V roce 1605 měl anglický král promluvit ve Westminsterském paláci. Guy Fawkes byl vyzrazen, chycen se sudy střelného prachu, mučen a nakonec popraven. Maska, kterou Guy Fawkes použil je nyní symbolem hacktivistů na celém světě.
Nejen Česká televize je pod plabou kritiky diváků. Na Twitteru vznikl takzvaný hashtag, který se jmenuje nbcfail. V něm se objevují kritické výroky na adresu vysílání z Olympijských her. NBC se rozhodla brát výtky vážně a snaží se na ně odpovídat.