Štítek: Podnikání a firmy

vas-rs

A jak umožňujete zákazníkům rezervovat si termín vy?

Ať už provozujete fitness centrum, lekce jógy či kadeřnictví, vaše podnikání je postavené na přesném harmonogramu. Klienti musí chodit na lekce v přesný čas či přicházet do kadeřnictví podle objednání, aby nemuseli zbytečně dlouho čekat. Jak to řešíte?

aslan-brewing

Odmítl práci v Microsoftu a otevřel si vlastní pivovar

Když Jack Lamb chodil do třetí třídy, učitelka žáky požádala, aby napsali, čím by se chtěli stát, až vyrostou. „Nejmladší CEO na světě,“ napsal Jack Lamb na kartičku, kterou má jeho matka dodnes schovanou v krabici. A nyní mladík může pouze žasnout nad tím, jak se všechno vyvinulo.

santoro

Značka Santoro London je příkladem dobrého brandingu

Nejspíš jste je už taky někde viděli. Roztomilé postavičky holčiček s různými šatičkami a účesy, které zdobí kabelky, peněženky, hrnečky, kosmetické taštičky a jiné doplňky. Známe je všichni, ale se značkou si je spojí málokdo.

HOME-1440x600_q85-1440x600

DIAMOND DESIGN: Live in what you love

Na design si potrpíme všichni a netvrďte nám, že ne. Jsme schopní naaranžovat si věci na stole, aby vypadaly hezky, až je vyfotíme na Instagram, chceme žít v kráse a luxusu a dívat se na hezky vypadající věci. Chceme žít v tom, co milujeme.

madison 03

22letá dívka pracovala jako plavčice, ale nakonec vybudovala úspěšnou firmu

Alli Madison v 18 letech pracovala za minimální mzdu jako plavčice ve svém rodném městě. Ale tuto práci nenáviděla, a proto se jednoho dne rozhodla na Googlu vyhledat, jak vydělat peníze online.

eye-321961_1280

Zrakově postižená žena začala podnikat. Pomáhá jí expertní dobrovolnice

Zrakově postižená Marie Zemanová se rozhodla po dosažení čtyřicátého roku života otevřít vlastní podnik. S profesní cestou paní Marii pomůže průvodkyně, respektive odborná dobrovolnice z dobrovolnického projektu Srdcerváči.

package-delivery-1243499_1280

Amazon následuje Uber. Balíky budou vozit lidi, kteří budou mít zrovna čas

Internetový obchod Amazon se chystá zahájit doručování balíku po celé Velké Británii přes řidiče na volné noze, respektive přes řidiče, kteří si budou chtít přivydělat a budou mít zrovna čas. A tím půjde americký gigant ve stopách taxislužby Uber.

ebay-881309_1280

eBay získává SalesPredict. Snaží se být více jako Amazon

Strojové učení je v módě a eBay kupuje prostřednictvím akvizice startup jménem SalesPredict, což je vzdělávací modul používající historii objednávek k navrhování nových položek, které si pravděpodobně bude chtít zákazník koupit. Z marketingového hlediska pomůže společnostem cílit pouze na uživatele, u nichž je největší pravděpodobnost, že daný výrobek či službu zakoupí.

fundlift

Česká crowdfundingová platforma Fundlift je spuštěná

Finanční skupina Roklen a investiční skupina Rockaway už několik let spolupracovaly na vývoji finanční platformy. Koncept projektu Fundlift byl představený téměř před rokem, ale zákazníci si museli na oficiální spuštění počkat. Od 31. května je první verze k dispozici, přičemž nabízí takzvané crowdfunding investice do nápadů. A výměnou za investici můžete získat přímý podíl v daném projektu.

jpg (2)

Pašerák drog, jehož chytli s 6 500 tabletami extáze, vybudoval 30 milionovou technologickou firmu

Všechno zlé je pro něco dobré. Vše začalo v roce 1999, kdy Duane Jackson cestoval letadlem z východního Londýna do Atlanty. A právě na letišti v Atlantě ho bezpečnostní složka letiště požádala o podrobnější fyzickou prohlídku. Vše probíhalo bez problémů až do okamžiku, kdy měl ukázat obsah svého kufru a ruksaku.

money

Účetní může zachránit váš malý podnik

Zákony se neustále mění a běžný člověk, který se chce věnovat své práci, prostě nemá šanci stíhat změny sledovat. I kdybyste se sebevíc snažili, stejně něco uděláte špatně. Anebo taky ne, ale strávíte studováním financí spoustu zbytečného času, který byste mohli věnovat svému podnikání.

Jaké vzdělání potřebuje podnikatel?

Podnikatel potřebuje především hodně píle a vůle dotáhnout věci do konce. Je však pravda, že aspoň s elementárními znalostmi podnikání je ta trnitá cesta o něco snazší.

snapchat

17 miliardových startupů, které před pěti lety ještě neexistovaly

K vybudování úspěšné společnosti nepotřebujete celý život, o čemž vás přesvědčí následujících sedmnáct společností. Projekty, které začínaly jako startupy, se vypracovaly na společnosti s astronomickými hodnotami. A to před pěti lety ještě ani neexistovaly.

pocket-points-mitch-gardner-rob-richardson

Odměňují studenty za nepoužívání mobilních telefonů a získali investici ve výši 1,5 milionů dolarů

V roce 2014 dva studenti kalifornské univerzity Chico State, kteří byli také členy univerzitního bratrstva, si všimli něčeho nelíbivého. Během přednášek většina studentů věnovala pozornost svým chytrým telefonů, nikoliv přednášejícímu učitelovi. Čím více o tom Mitch Gardner a Rob Richardson mluvili, tím více byli otrávení. A řekli si, že když technologie tuto závislost způsobila, může ji také vyřešit.

computer-1185567_1280

Výhodnost založení společnosti s ručením omezeným spojená s aktuálním snižováním nákladů nutných k založení

V současné době představuje založení společnosti s ručením omezeným nákladnou záležitost, zejména pro začínajícího podnikatele. Aktuálně se náklady šplhají k částce 11 300 korun. Nicméně Sněmovna schválila novelu o soudních poplatcích, čímž by se měly poplatky z aktuálních 11 300 korun snížit na pouhých 2 700 korun. Změnu právního předpisu ještě musí schválit Senát.

Nahoru