Štítek: poulicni umeni

kaleidoscopic-street-art-douglas-hoekzem-2

OBRAZEM: Kaleidoskopický streetart, který vás zhypnotizuje!

Umělec z Miami, Douglas Hoekzema, známý také jako Hoxxoh, vyztváří nádherné kaleidoskopické malby. Pomocí zdobených kruhovitých tvarů dokáže obyčejnou zeď proměnit v umělecké dílo, které až hypnotizuje. Hoxxoh takto zdobí ulice a cesta do práce je pro kolemjdoucí ihned veselejší!

uvod grafity

Francouzský umělec proměnil grafity na čitelné nápisy

Grafity mohou být krásné a ošklivé. Pokud bychom se na to měli podívat z globálního hlediska, většinou ulice „zdobí“ ohavné typy street artu. A co je ještě více nepříjemné? Většinou jsou grafity nečitelné.

street-art-seth-globepainter-julien-malland-44__880

OBRAZEM: Pouliční umělec přetváří budovy z celého světa v umělecká díla

Francouzský pouliční umělec Julien Malland, známý také jako Seth Globepainter, přetváří obyčejné budovy po celém světě v umělecká díla. Jeho malby na budovách nejčastěji zobrazují děti a překypují barvami. Spolupracuje s místními umělci, a proto jsou jeho malby často kontextuální. Tento pařížský umělec již vydal dvě knihy o svých cestách a street art. V poslední z nich s názvem „Extramuros“ zachycuje 3 roky cestování a vlastního pouličního umění, které vytvářel v zemích jako jsou Indie, Čína, Mexiko, Indonésie nebo Vietnam.

Nahoru