Štítek: Praha

metro-1834911_1280

Praha bude mít linku metra bez stanic a bez řidiče

Hlavní město České republiky pravděpodobně začne s realizací moderní linky metra bez jednotlivých stanic. Informovala o tom Adriana Krnáčová (ANO), primátorka Prahy, v politickém diskuzním pořadu Otázky Václava Moravce. V řádu několika týdnů by tak mohlo padnout rozhodnutí o hloubení tunelu trasy D.

mcdonald-370465_1280

McDonald’s spouští v Praze troufalou reklamní kampaň

Oblíbený řetězec rychlého občerstvení McDonald’s ve spolupráci s některými pražskými restauracemi spouští v období od 30. srpna 2016 do 12. září 2016 troufalou reklamní kampaň cílenou na zahraniční návštěvníky. Reklamní plakáty, které se objevily na zastávkách MHD, zobrazují tradiční českou kuchyni se vzkazem, že pokud máte české kuchyně dost, je tu McDonald’s.

hm-sec3-left

Hyperloop z Brna do Prahy? Už se o tom jedná

V roce 2013 Elon Musk představil futuristický způsob přepravy, který by mohl cestu z Brna do Prahy zkrátit z několika hodin na několik minut. Z tohoto důvodu začali brněnští politici jednat s jednou ze společností, která se snaží o realizaci konceptu.

zzz_airbnb_1

S Airbnb můžete sledovat hokejový zápas z pohodlí postele v pražské O2 aréně

AirBnb přichází s další neobvyklou nabídkou pronájmu. Tentokrát se jedná o přespání ve skyboxu v O2 aréně z 3. na 4. května. To ale není vše, 3. května totiž hraje česká hokejová reprezentace přípravný zápas před mistrovstvím světa s hvězdným týmem Kanady. Díky skyboxu tak budete moci sledovat celé utkání z pohodlí postele nebo z gauče na balkoně se skvělý výhledem. A to se přece vyplatí.

Screenshot_1

Jan Kraus pronajímá svůj legendární červený gauč přes AirBnb

AirBnb přichází s neobvyklou nabídkou pronájmu. Fanoušci talk show Jana Krause se mohou zúčastnit soutěže a vyhrát pronájem pohovky přes komunitní platformu Airbnb. Stačí si u Airbnb založit účet a přihlásit se do soutěže. Výherce pak čeká natáčení příštího dílu show přímo v divadle Archa a nejspíš také krátké interview s Janem Krausem! Speciální díl se bude vysílat 23. března krátce po deváté hodině večer.

5625103494_2a16e466a4_b

Uber bude ve čtvrtek rozvážet štěňátka po Praze

Ve čtvrtek 10. března si přijdou na své milovníci pejsků, neboť Uber bude po hlavní metropoli rozvážet štěňátka z útulku Home4Pets. Společnost umožňující objednávání jízdy už v listopadu zorganizovala podobnou akci, nicméně s koťátky. A během čtvrtečního odpoledne se můžete pomazlit s některým štěňátkem z pražského útulku, případně si nějakého psího sirotka adoptovat. S čtyřnohým přítelem se můžete 15 minut procházet či mazlit.

LidskaSila-dama (3)

LidskáSíla.cz je ode dneška dostupná také v Brně!

LidskáSíla.cz je startup, který je zaměřený na služby v domácnosti. Do dnešního dne nabízel tento startup své služby pouze v hlavním městě České republiky, toto se ovšem od dnešního dne změnilo. Startup LidskáSíla.cz zahájila zkušební provoz v Brně!

08con

Známý evropský podvodník zamířil do Prahy, chtěl se dostat do Anglie

Před pár dny se na Letišti Václava Havla v Praze objevil podvodník Andrew Gradon, který patří mezi evropskou špičku. Gradon je známý tím, že už 15 let sází na jednu stejnou historku, která mu stále vychází.

Screenshot_2

Po Praze jezdí vánoční stromeček, rozsviťte ho!

Na pražské mazací tramvaji jezdí vánoční stromeček, který můžete rozsvítit sami prostřednictvím dálkového ovládání přímo ze stránek Slow TV nebo přes speciální webovou stránku na mobilu.

BilaHulCVUT

Odborníci z ČVUT vyvinuli unikátní řešení pro navigaci nevidomých

Odborníci z ČVUT v Praze vyvinuli speciální řešení pro nevidomé. Bílou speciální hůl, která je propojena s chytrým telefonem a navigačním střediskem. Tato navigace by měla mnoha nevidomým lidem usnadnit život.

McDonald-s-New-Tablets-Will-Let-You-Build-the-Burger-of-Your-Dreams-458374-2

Konec čekání! V českém McDonaldu si můžete objednat prostřednictvím tabletu

Řetězec rychlého občerstvení McDonald’s zavádí objednávky prostřednictvím tabletu. Zákazníci si tedy mohou nově objednat přes tablet umístěný v restauraci nebo klasicky u objednávacího pultu. S obsluhou se tak tedy setkají, až když si půjdou objednávku vyzvednout. První zkušební provoz otevírá provozovna McDonald’s na pražské Jižní spojce.

orbit

Skvělá kampaň Orbit: Na I. P. Pavlova se rozdávaly žvýkačky

Šli jste v říjnu kolem zastávky MHD I. P. Pavlova a viděli u ní pořádný nával lidí? To bylo proto, že šlo o zastávku plnou žvýkaček Orbit. Orbit předvedl skvělou kampaň, v rámci níž kolemjdoucím rozdával balení dvou žvýkaček.

Screenshot_3

Google slaví výročí 605 let Staroměstského orloje v Praze

Praha 9. 10. 2015 – Společnost Google dnes ve 38 zemích připomíná 605. výročí staroměstského orloje. Slaví je speciálním Doodlem, který je po celý den k vidění na národních doménách vyhledávače nejen v České republice a na Slovensku, ale i v takových zemích jako je Japonsko, Velká Británie, Jihoafrická republika, Švýcarsko či na příklad Mexiko. Kromě slavnostního grafického zpracování svého loga, nabídne vyhledávač po kliknutí na tento Doodle zajímavé informace o orloji.

18PRAGUE-superJumbo

Podle žebříčku Trivago se pražské hotely umístily na devátém místě

Dovolená snů vám může vzít z rozpočtu opravdu nemilou částku. Celosvětový vyhledávač Trivago proto sestavil žebříček 25 destinací, kde jsou ceny v poměru cena / kvalita přijatelné. Z výsledků vyplynulo, že se Praha umístila na krásném 9 místě a předběhla dokonce i státy, jako je Finsko, Španělsko a Austrálie.

9

INZERCE: Zažijte historickou atmosféru v pražských hotelích

Když už se vydáte zkoumat historické památky naší stověžaté Prahy, chtělo by to i stylové ubytování. Vyspíte se v rekonstruovaných středověkých budovách přímo v historickém centru a budete si u toho připadat jako bohatý šlechtic z 12. století.

european_sharing_on_systems_thinking

V Praze příští týden proběhne mezinárodní konference o systémovém myšlení

Od 17. do 19. června se v pražském Autoklubu České republiky sejdou odborníci na systémové myšlení z celé Evropy a dokonce i z JAR. Bude tam totiž probíhat první ze série konferencí „European Sharing of Systems Thinking“, která si ponese téma „Systémové myšlení v době změn“. V dnešní době se neustále něco mění a vyrovnat se se všemi změnami někdy nebývá vůbec snadné. Konference chce poradit, jak na to.

Nahoru