Štítek: Programování

Sociální média se rozplývají nad 19letou influencerkou Millou Sofií, vytvořenou AI

Milla Sofia vypadá jako průměrná influencerka. Je jí 19 let, je blondýna a na TikToku ji sleduje téměř 100 000 lidí. Vtip je v tom, že ve skutečnosti neexistuje. Sofia…

Hana Šandová: Učím nejenom studenty, ale také sama sebe, často se učíme společně

Dokonce i učení ve škole může být zábava, ze které si studenti odnesou důležité znalosti. Jednu z cest ukazuje Hanka Šandová, která učí informatiku na Gymnáziu Jana Keplera v Praze. V hodinách se…

Objevte tajemství Frontendu!

Česká softwarová firma INVENTI přichází s novým typem vzdělávací akademie, která bude zaměřená na tzv. Frontend, neboli viditelnou část webu. Cílem je nechat účastníkům nahlédnout do světa vývojářů a získat cenné rady a zkušenosti. Díky kreativním workshopům a domácím úkolům získají stážisté řadu podnětů, které jim pomohou vyzkoušet si realizaci svého nápadu od návrhu po vývoj. Aby účastníci získali certifikaci, musí na konci akademie představit svou práci ostatním. Workshopy probíhají jednou týdně po dobu tří měsíců. Akademie startuje 3. dubna 2018.

Dita Přikrylová: My z dětí nechceme vychovávat uživatele, ale vývojáře

Psal se rok 2014, když Dita Přikrylová založila neziskovou organizaci Czechitas, aby pomohla zlepšit IT gramotnost u žen a mladých lidí. O rok později se prosadila do žebříčku s názvem…

Projekt makeITtoday umožní dětem ovládat programovací jazyk Scratch

Žijeme v době, kdy už není s podivem, že pracujete na internetu. Nemusíte k tomu být ani zakřiknutým jedincem, který je naprosto asociální a je naplněn pouze životem ve virtuální realitě. Programování naopak nabírá na síle a stává se čím dál populárnější. Svět internetu se pomalu začíná virovnávat tomu skutečnému a je třeba se v něm umět náležitě orientovat. Kdy jindy s tímto „uměním“ začít, než v dětském věku? Tuto myšlenku zastávají dvě češky, které vyvinuly vzdělávací program pro děti s názvem makeITtoday.

Umělá inteligence od Microsoftu umí programovat lépe než člověk

Microsoft učinil ve světě umělé inteligence několik působivých pokroků, ale tento poslední může být ten největší. Oddělení Microsoft Research ve spolupráci s Cambridgeskou univerzitou vyvinulo umělou inteligenci, která dokáže řešit problémy v programování opakováním řádků kódu z jiných programů.

Tato žena vytvořila aplikaci, aniž by uměla programovat. A nyní je milionářkou

Vytvořit aplikaci, aniž byste uměli programovat? Je to vůbec možné? Odpověď na tyto otázky by vám mohla dát Tara Reed z Detroitu v Michiganu. Tato geniální podnikatelka vytvořila úspěšnou aplikaci, přestože se s programováním nikdy nesetkala. Stačilo málo a stala se z ní milionářka.

Proč dívky nemohou programovat? Protože mají prsa a menstruaci

Pohlaví neovlivňuje schopnost programovat. Nicméně ženy se v technologické oblasti velice těžko prosazují, protože nesmyslné předsudky vytváří z programování ryze mužský obor. Ale satirická kampaň organizace Girls Who Code (Dívky, které programují) se snaží tento stereotyp vyvrátit.

Miliardář investoval 100 milionů dolarů do školy programování, která je zdarma

Podnikatel a miliardář Xavier Niel zakládá v Silicon Valley Radikální francouzskou technologickou školu za 100 milionů dolarů. V následujících pěti letech plánuje vychovat 10 tisíc studentů. Škola, která bude poskytovat vzdělání zcela zdarma, bude zaměřená na výuku programování a podnikatelského myšlení. A nese název „42“, což odkazuje na knihu Stopařův průvodce galaxií, kde číslo 42 je odpovědí pro „život, vesmír a všechno“.

Sestavte a naprogramujte si vlastní zvířátko

Přejí si vaše děti zvířátko a vy jim ho nechcete dovolit, protože nevěříte, že by se o něj dokázaly dlouhodobě starat? Nebo snad máte alergii na kočky? V pořádku, přesto můžete dětským snům vyhovět. Kupte si programovatelného mravence.

Kite, nástroj, který usnadní práci každému programátorovi

Patříte mezi vášnivé programátory? V tom případě určitě oceníte nástroj Kite, který dokáže integrovat do vašeho editoru vyhledávací funkce z internetového prohlížeče. Díky tomuto nástroji už nebudete muset zbytečně trávit hodiny hledáním navazujících informací nebo částí kódů na internetu.

EMOJICODE: Začněte programovat emotikonami

Emotikony mají vlastní knihu. A nyní zabloudily také do programovacího jazyku, který používá piktogramy k oživení kódovací rutiny. Emojicode je objektově orientovaný programovací jazyk, který je open source. Prostřednictvím programovacího jazyku můžete vytvořit cross-platform aplikace.

Ženy jsou lepší programátorky

Dobře, to je možná trochu nadnesený nadpis, ale nějak jsme museli získat vaši pozornost, ne? Každopádně jedna studie naznačuje, že kód napsaný ženou je prostě lepší. Ale jen v případě, pokud nikdo neví, že jde o ženu. Pak jsou totiž muži zbytečně skeptičtí.

Máš programování v krvi? Otestuj si to!

Myslíš si, že dokážeš programovat úplně bez chybičky? Otestuj si to! Stockfighter je hra, která je připravená vyzvat programátory jakékoliv úrovně. Hra je navíc zcela zdarma, takže se stačí jen zaregistrovat a jít do boje.

Programovací jazyk Swift je nyní open source

Technologický gigant Apple v loňském roce přišel s novým programovacím jazykem Swift, jehož primárním účelem je ulehčit programování aplikací pro iOS a OS X. Jablíčková společnost nyní udělala další významný krok. Programovací jazyk Swift uvolnila jako open source.

10 nejhorších webů světa

Strašidelná grafika, žádná navigace, blikající ikony a celkově otřesné zpracování jako z devadesátých let. To jsou typické znaky těch nejstrašidelnějších webů, které jsme našli. Smutné na tomto výběru však je, že se nejedná o deset let staré a zapomenuté weby, ale aktuálně fungující prezentace e-shopů, osob i organizací. Podívejte se na příklady těch nejhorších.

S PowerApps od Microsoftu si sami vytvoříte mobilní aplikaci

Microsoft včera představil novou službu pro firmy, která by mohla vzít práci programátorům. S jejich nástrojem totiž zvládne webovou nebo mobilní aplikaci naprogramovat každý.

Do Bratislavy přijedou programátoři z Facebooku, Twitteru a Netflixu

A co tam budou dělat? Přednášet! V Bratislavě se totiž chystá světová konference, kterou Slovensko (a ani Česko) ještě nezažilo. Do malé zemičky ve střední Evropě se sjedou ti nejlepší programátoři z celého světa a budou vyprávět o svých zkušenostech z Facebooku, Yahoo, Mozilly, Twitteru, Netflixu a dalších firem.

Nahoru