Štítek: Restaurace

12107225_1046606018722948_7230671643366438878_n

Slovenská restaurace nabízí jídlo zdarma, aby nikdo nezemřel hlady

Vchodové dveře jedné bratislavské restaurace zdobí lejstro s následujícím oznámením: „Milí ľudia, ak steh ladní a nemáte peniaze, u nás sa môžete najesť a zaplatíte, keď budete môcť. Nikto nesmie zostať hladný.“

robot-restaurant-china-1

V Číně byla otevřena restaurace, ve které vás obslouží robotický číšník

V Číně byla otevřena restaurace, ve které zákazníky obsluhuje celkem patnáct robotů. Unikátní restaurace se nachází ve městě Kunshan City, přičemž manažer navrhl, že roboti budou vítat zákazníky, kteří vstoupí do…

14040057_10157579687505019_2367832358472004109_n

69letý majitel restaurace byl na mizině. Příspěvek na Facebooku mu vrátil zákazníky

Když se 69letý John McMillan přestěhoval ze Skotska do Kanady, snil o autentické restauraci „fish and chips“. Svůj sen proměnil v realitu před sedmi lety, kdy si otevřel restauraci zvanou Whitbie’s Fish & Chips v západním Lethbridge. Nicméně, kvůli špatné poloze restaurace už neměl dostatek financí ani na vlastní plat.

Mar-Adentro-Hotel-restaurant-by-Miguel-Ángel-Aragonés-1-1020x610

Úžasná plovoucí restaurace v Mexiku ve tvaru ptačího hnízda

Restaurace, která vypadá jako obří ptačí hnízdo, pluje na hladině bazénu hotelu Mar Adento v Mexiku. Architekt Miguel Ángel Aragonés postavil úžasnou restauraci na hladině vody a zastřešil ji střechou tkanou z větviček.

boeing-737-airplane-restaurant-china-2-1020x610

V Číně přeměnili Boeing 737 na restauraci za 5 milionů dolarů

Zámožný podnikatel Li Liang nedávno představil neobvyklou restauraci v čínském Wuhanu, přičemž nechal přestavět použitý Boeing 737. Letadlo původně pochází od indonéské letecké společnosti Batavia Air a trvalo šest měsíců, než bylo letadlo převezeno do Číny. Během přepravy bylo osmkrát rozebráno a znovu složeno, ale nakonec „přistálo“ na jedné z nejrušnějších ulic ve Wuhanu.

HORECA

HORECA

HORECA je zkratka, která označuje segment trhu, který se zabývá hotelnictví, restauracemi, kluby, kavárnami, pivnicemi a jinými typy pohostinství. Zkratka vznikla z prvních slabik anglických slovíček HOtels, REstaurants, Café. Je to…

pokladni-system-storyous-je-pripraven-na-eet-3143461900352

Český startup Storyous expanduje do Polska

Startup Storyous je funkční už zhruba 2 roky a spadá mezi projekty investiční skupiny Rockaway. Projekt se specializuje především na řešení pokladních systémů pro kavárny a restaurace. V současné době se společnost díky svým úspěchům rozhodla expandovat k sousedům, přesněji tedy do Polska.

Screenshot 2015-10-14 10.01.43

RESTU.cz: Jděte do restaurace na jisto

V posledních letech se vyrojilo mnoho startupů zabývajících se jídlem. Není se čemu divit, většina z nás jí, aby žila, někteří dokonce žijí jen proto, aby jedli. A kde se tedy dobře najíst? To vám prozradí na RESTU.cz. A ještě vám zarezervují stůl, takže si určitě sednete.

10349754345_3e01dfeffc_z

V Německu může být nelegální sdílet fotky jídla na sociálních sítích

Pro všechny z vás, kteří si v restauraci vyfotí každé přinesené krásně vypadající jídlo a pochlubí se přátelům na sociálních sítích, máme špatnou zprávu. Tedy aspoň pokud pojedete na dovolenou do Německa. Mohli byste tím totiž porušit zákon.

INZERCE: Pražská restaurace pro příjemné letní dny i večery

Co lepšího byste si mohli dát v teplý letní večer než pořádný steak, specialitu na grilu nebo něco mořského? K létu tyto pokrmy patří, a pokud si je nepřipravíte doma, měli byste si na ně někam zajít. V Praze třeba do argentinské restaurace El Asador.

drone

V Singapuru testují drony místo číšníků

V Singapuru rádi dobře jedí. Dokonce tak rádi, že tam mají nedostatek číšníků, kteří by obsloužili všechny zákazníky, a tak nasadili do boje drony. Ti plně zvládají doručovat jídlo a nápoje z kuchyně na stoly zákazníků.

burgers

Neuvěřitelná marketingová akce: 144 dolarů za roční zásobu hamburgerů a hranolek

Zavřete na chvíli oči a představte si, že každý den byste obdrželi zdarma hamburger a hranolky. Říkáte si, že to se stává jenom ve snu? Jste na omylu. Jedna restaurace ve Filadelfii vám tento sen dokáže splnit. Za cenu 144 dolarů (3 500 Kč) vám každý den zdarma doveze hamburger a hranolky.

bookio_logo

PŘEDSTAVUJEME: Bookio.cz – Rezervujte si stůl s 30% slevou

Chcete se dobře najíst, nemuset se strachovat, zda bude v restauraci volný stůl, a ještě ušetřit? S vyřešením těchto tří problémů vám může snadno pomoct Bookio. Jak je v dnešní době zvykem, všechno si zařídíte z pohodlí domova. A ještě se vám to vyplatí.

Screenshot_8

INZERCE: Zábava a pohoštění v restauraci Cesta Časem v Praze 6

Český národ je typický svou kuchyní. Někteří říkají, že je až moc tučná, někteří ji hodnotí, že patří mezi jednu z nejlepších v Evropě. No, necháme to na vás. Ale k České republice neodmyslitelně patří například svíčková nebo nějaká ta pečená kachna. Bez těchto dvou jídel se každá správná restaurace neobejde! Avšak je stále méně restaurací, kde si zakládají na kvalitě a dělají dobrá jídla. Takovou obyčejnou kachnu umí upéct kde kdo, ale udělat ji chuťově vyváženou a doslova lahodnou je občas až nadlidský kousek.

Pizza-Hut-Concept-table-tactile-interactive-Mars-2014

PŘEDSTAVUJEME: Interaktivní stůl vám usnadní čekání v restauraci

V ukrajinské dílně Kodisoftu vynalezli geniální věc, která usnadní život číšníkům a návštěvníkům restaurací. Jedná se o interaktivní stůl, prostřednictvím kterého si můžete rychle objednat a svou objednávku zaslat přímo do kuchyně.

locksmith

Jak vám konkurence s pomocí Google Maps může zničit byznys

Lidé jsou závistiví a existuje spousta průzkumů o tom, že u nás v Česku obzvlášť. Takže by se ani nebylo čemu divit, kdyby se u nás tohle stalo. Nemusíte být ani žádný hacker, stačí být trošku technicky zdatný a už můžete své konkurenci pěkně uškodit.

adam_01

Adam Kurzok: Daty dodává novinky o firmách stejně jako Facebook o přátelích

Na české start-upové scéně se proslavil projekty Lunchtime a Pizzatime, ještě víc pak jejich prodejem Tomáši Čuprovi a slovenským ZlavaDňa. V mezičase však Adam Kurzok nezahálel a položil základy nové firmě Daty, se kterou teď v červnu oficiálně vstoupil na trh. V rozhovoru prozradil, proč se pustil do úplně nového segmentu, a v čem může být služba Daty prospěšná každému z nás.

Screenshot_1

Facebook: Restaurace už můžou dávat na své stránky i menu

Facebook přišel na nápad s další zajímavou funkcí, která v podstatě výrazně pomůže barům, kavárnám, restaurací a dalším podnikům. Přidává proto možnost, aby si i oni mohli na svoji facebookovou stránku přidat svůj vlastní jídelní lístek. Jak?Je to poměrně jednoduché, stačí menu mít ve formátu .pdf a nahrát ho na stránku. Facebook tím reaguje na velkou popularitu Yelpu, který v České republice není až natolik rozšířený.

Nahoru