Štítek: Tesla

3583762983_57778c4966_z

Tesla brzy odhalí neočekávanou novinku

Elon Musk, CEO a zakladatel společnosti Tesla Motors, na sociální síti Twitter oznámil, že v pondělí 17. října 2016 představí neočekávanou novinku. Upozornil na velkou pozimní událost už během konference Code Conference 2016, kdy naznačil, že půjde o něco velkého.

dragtimes-teslsa

VIDEO: Tesla vs. Lamborghini Huracán

Automobilová společnost Tesla Motors představila před několika týdny nejsilnější a nejrychlejší akcelerující automobil na světě. Toto žihadlo, které se pyšní dvojicí elektromotorů a zvýšenou kapacitou baterie na 100 kWh, nese označení Model S P100D.

car-1209912_1280

Tesla přináší důležitou aktualizaci autopilota. Upgrade má zabránit smrtelným nehodám

Americká automobilová společnost Tesla Motors přichází s velkou aktualizací. Vedle menších vylepšení softwaru zahrnuje i významný upgrade autopilota, který bude nyní používat pokročilejší zpracování signálu při vytváření obrazu světla pomocí palubního radaru. Tímto radarem disponují od října 2014 všechna elektrická vozidla značky Tesla, přičemž radar byl původně míněn jako doplňkový snímač primárních kamer.

fatal-tesla-accident-netherlands

Další tragická nehoda elektromobilu Tesla, při které zemřel řidič

Ve středu 7. září 2016 v ranních hodinách se v Holandsku stala tragická autonehoda, při které řidič zemřel. Opět havaroval Model S od společnosti Tesla. A nyní se vyšetřuje, zda za neštěstí může sám řidič anebo autopilot.

volvo 3

Volvo se stává technologickou velmocí

Pravděpodobně se domníváte, že technologickými průkopníky v automobilovém průmyslu jsou Tesla či BMW. Určitě vás tedy překvapí, že se technologickou velmocí pomalu a potichu stává jiná značka – Volvo.

Tesla-model-S-august-announcement-889x417

Tesla představuje nejrychlejší akcelerující auto na světě

Výrobce elektromobilů Tesla Motors včera 23. srpna 2016 odhalil novou výkonnou baterii pro svůj Model X a Model S. Inovativní baterie by mohla prodloužit dojezdovou trasu Modelu S na 315 mil (506 kilometrů). A tím by se Model S stal prvním elektromobilem, který by pokořil hranici 300 mil.

tesla model s

Elektromobil Tesla Model S se dá nabít i bezdrátově

Bezdrátové nabíjení elektromobilu Tesla Model S se proměňuje v realitu. Bezdrátovou nabíječku má pod svými křídly společnost Evatran. Systém je založený na principu indukčního nabíjení a vyžaduje speciální montáž, která je součástí ceny. V současné době zařízení pro bezdrátové nabíjení vyjde na 2 440 dolarů.

car-1209912_1280

Tesla přidá do svého autopilotu více radarů a kamer

Autopilot pro příští generaci vozidel značky Tesla bude mít více radarových a kamerových senzorů. Není známé, kdy nová souprava dorazí. Nicméně nedávno Elon Musk, CEO společnosti Tesla, řekl, že autonomní jízda je blíže, než si lidé myslí.

solar-panels-1273129_1280

Elon Musk vyvíjí střechu vyrobenou pouze ze solárních panelů

Solární střechy jsou zatím neobvyklé, přičemž solární panely bývají přidávány jako dodatečné prvky. Nicméně Elon Musk si se společností SolarCity klade za cíl vybudovat střechu, která bude celá ze solárních panelů a integrovaná se záložní baterií Tesla. Majitelé domů by tak mohli využívat solární energii 24 hodin denně.

Tesla Introduces Self-Driving Features With Software Upgrade

Autopilot Tesla odvezl muže do nemocnice, zachránil mu život

Na začátku července se světem rychlostí blesku roznesla zpráva o tom, že autopilot vozu Tesla Model S způsobil smrtelnou dopravní nehodu. Teď to vypadá, že reputace bude napravena. Autopilot totiž nedávno jeden život zachránil!

gxxd4kbslj8cawgz2kcx

Tesla vyrábí elektrický minibus postavený na Modelu X

V poslední době je Elon Musk zaneprázdněný, protože se snaží přijít na to, jak přimět svět využívat obnovitelné zdroje energie a jak vybudovat udržitelnou dopravu. Elon Musk chce se svými plány reagovat na změny klimatu. Nicméně pro splnění svých cílů bude muset společnost Tesla vybudovat elektrickou městskou dopravu, a proto se nyní zaměřuje na výrobu plně autonomního elektrického minibusu postaveného na Modelu X.

05

Tento muž může hrát Pokémon GO s Teslou

Tesla Model S je údajně ideální vozidlo, se kterým můžete hrát mobilní hru s rozšířenou realitou Pokémon GO. Pravděpodobně spoustu hráčů napadlo, jak vylepšit svůj automobil, aby mohli hrát Pokémon GO i na cestě do práce anebo na výlet.

autonehoda

Za autonehodu Modelu S může řidič, který zahynul

Joshua Brown zemřel dne 7. května 2016 při autonehodě na Floridně. Spekulovalo se o tom, že za autonehodou stálo selhání autopilota, který byl během autonehody aktivní. Nicméně NHTSA tuto spekulaci vyvracuje, protože za nehodu údajně mohl sám řidič, protože překročil maximální povolenou rychlost.

IMG-8489

E.ON otevřel ultramoderní rychlonabíjecí stanici v České republice

Česká republika se dnem 24. června 2016 ocitla na mapě států z celého světa, ve kterých majitelé elektromobilů mohou využít moderní rychlonabíjecí stanice. A tímto se tuzemsko dostává o krok blíže k ekologickému a energeticky šetrnému prostředí. Stanici pro nabíjení elektromobilů, kterou má pod svými křídly významná společnost E.ON, se nachází nedaleko vjezdu na D1 nedaleko od Humpolce.

16530636500_63f5463344_k

Tesla má mistrovský plán! Končí s fosilními palivy

Společnost Tesla Motors publikovala aktualizaci svého mistrovského plánu, v jehož rámci chce vytvořit solární střechy s integrovanou baterií pro ukládání energie anebo rozšířit působnost do všech hlavních segmentů trhu. Také chce pracovat na autonomních technologiích, které jsou desetkrát bezpečnější než ruční řízení. A v neposlední řadě chce, aby majitelé vozidel Tesla vydělávali peníze tím, že budou půjčovat jejich vozidla.

car-1209912_1280

Tesla připravuje autonomní nákladní vozidlo a autobus

Elon Musk, zakladatel a CEO společnosti Tesla Motors, představuje další část svého velkého plánu pro rozšíření elektromobilů. Tentokrát se nejednalo o spotřebitelská vozidla. Tesla Motors pracuje na nákladním vozidle a městském autobusu, který by měl být provozován v hustě zalidněných oblastech. A na silnicích by se měla autonomní užitková vozidla objevit už během příštího roku.

Tesla-Town-YarraBend-Australia-lead-2-889x508

První „Tesla město“ se solárními střechami a domácími bateriemi PowerWall se buduje v Austrálii

Vývojáři v Austrálii představili plány týkající se budování prvního „Tesla města“ v malé předměstské obchodní čtvrti Melbourne. Každý dům bude disponovat solární střechou a vestavěnou domácí baterií PowerWall. Projekt byl oceněn jako nejvíce ekologicky udržitelný projekt v Austrálii, a to hned z několika důvodů.

image

iPhone nabíječka ve stylu nabíjecí stanice Tesla Supercharger

S kreativním nápadem přišel Martin Hansen z Německa, který je vášnivým fanouškem automobilky Tesla Motors. Představil originální nabíjecí zařízení pro iPhone, které vypadá jako zmenšená verze nabíjecí stanice Tesla Supercharger.

Nahoru