Strašidelná a depresivní nemocnice, ve které se kdysi léčil mladý Adolf Hitler

Stará nemocniční zařízení mají svá kouzla. Proto se stávají zřejmě terčem zájmu různých fotografů, jedním takovým příkladem je Ron Azevedo, který v loňském podzimu navštívil bývalou armádní nemocnici, ve které se dokonce léčil i hlavní iniciátor druhé světové války – Adolf Hitler.

Staré a opuštěné nemocnice byly vždycky strašidelné, což láká i poměrně velkou řadu fotografů. Právě z tohoto důvodu vkročil na podzim roku 2013 fotograf Ron Azevedo do opuštěného sanatoria, aby ho zvěčnil. Nevybral si ho náhodou, neboť tato nemocnice má jistý historický význam – léčil se zde mladý Adolf Hitler. 

Muž, který byl hlavním iniciátorem druhé světové války

Sanatorium bylo vystavěno v průběhu 19. století, ve své době sloužilo jako velké nemocniční zařízení, avšak následky první světové se význam tohoto sanatoria začal spíše vyvíjet jako armádní léčebné zařízení. Do této nemocnice s názvem Beelitz-Heilstätten vkročil jednoho dne roku 1916 jeden mladík s poraněným stehnem od vybuchlého granátu. V této době nebyl ještě známý, ale o několik let později díky němu započala druhá světová válka – Adolf Hitler.

Pianista a Valkýra

Jak můžete posoudit, fotografování dopadlo poměrně dobře. Snímky zachycují depresivní a ponurou nemocnici spolu s rozbitými okny, vratkými schodišti, apod., možná právě proto si filmaři vybrali tuto nemocnici jako kulisu pro celosvětově populární filmy Pianista a Valkýra.

Hitlerova nemocnice6

Hitlerovo sanatorium2 Hitlerovo sanatorium3 Hitlerovo sanatorium5

sanatorium

sanatorium

zdroj: ronazevedo.com

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru