Strategie Amazonu: Čtečka Kindle vydělá jednoduše obrovské peníze

Amazon ukazuje jednoznačně na obrovských prodejích čtečky Kindle fakt, že i zařízení, které je prodáváno pod svou výrobní cenou, může nakonec vydělávat velké peníze. Přesně takto se totiž největší internetový obchod rozhodl využít jedné z nejoblíbenějších čteček elektronických knih.
Kindle Paperwhite

Prodej čtečky na hranici rentability

Prodej čtečky za velmi nízkou cenu se maximálně vyplatí, jelikož majitelé čtečky Kindle pak na Amazonu utratí zhruba o třetinu peněz více než ostatní zákazníci. Vše je vcelku logické, protože když má člověk nějaký přístroj, tak chce, aby maximálně využil jeho potenciálu.

Podobně jsou na tom i třeba majitelé herních konzolí. K čemu by jim taková konzole byla, kdyby na ní neměli ty nejlepší hry? V akci samozřejmě dostanou některé hry přímo ke konzoli, ale zbytek čile nakupují, z čehož maximálně profitují prodejci.

Konkrétní čísla vše jen podtrhnou

Čtečka Kindle Paperwhite je skvělým zprostředkovatelem čtení bez potřeby lampičky na přisvětlení. I to z ní dělá unikátní přístroj.

Čtení po tmě

S konkrétními čísly přišel časopis Time. Průměrný zákazník na Amazonu utratí ročně 790 dolarů, resp. 16 000 korun. Vlastník čtečky Kindle ale utratí 1 233, tedy 25 000 korun. Rozdíl je tedy více než citelný!

Pořídit si čtečku lze za pouhých 69 dolarů, tedy 1 400 korun. Za rok utratí ovšem více. Konkrétní rozdíl si lze vypočíst ze srovnání v předchozím odstavci. Jeho útrata bude 443 dolarů, v přepočtu tedy 9 000 korun.

Kindle se tak vyplatí nejen svému výrobci, ale i prodejci. A zákazník? Ten bude taky spokojený. Ostatně o kvalitách Kindle se můžete přesvědčit v následujícím videu.

 Zdroj: http://www.amazon.com/Kindle-Paperwhite-Touch-light/dp/B007OZNZG0

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru