Suse Gallery: Postavte si svůj systém a podělte se s ostatními

Suse Gallery: Postavte si svůj systém a podělte se s ostatními

Linuxoví uživatelé, kteří mají rádi zelenou distribuci openSuse už asi ví, že již dlouho funguje služba Suse Studio, kde si po registraci můžete sestavit z různých balíčků svou distribuci přesně na míru, Služba je uživatelsky přívětivá a jednoduchá. V Pár krocích vás seznámí se vším, co potřebujete vědět a pomůže vám vybrat si jen to, co chcete.

Do vaší vlastní distribuce si můžete přidat i vlastní formu Eula – licenční podmínky užívání koncovým uživatelem, vlastní bootovací obrazovku a váš vkus a styl. Můžete distribuci přiřadit i libovolnou ikonku a z původního openSuse může být něco naprosto jiného. je to podobné jako při sestavování české distribuce Slax. Suse Studio je však mnohem pohodlnější a snadnější na užívání i pro linuxu ne moc znalé uživatele. Po všech úpravách již hotový systém můžete stahovat jako bootovatelný obraz disku nebo přímo virtuální disk pro virtualizaci. Navíc můžete celý systém odzkoušet už na webu výrobce bez nutnosti instalace na svůj počítač.

Původní zkušební verze Suse Studio byla ještě v beta verzi a na zkoušení člověk potřeboval pozvánku, která přišla až za několik dnů. Dnes již v ostré verzi stačí jen registrace a mlžete se přihlašovat přes liveID službu, kterou podporuje třeba český Seznam nebo Google.

Nyní po odzkoušeném Suse Studiu přišel Novell s  “galerií“ uživateli vytvořených distribucí Suse Gallery. V této službě mohou uživatelé své výtvory sdílet a nabídnou ke stažení jiným uživatelům. Jde o zajímavý projekt. Novell navíc přislíbil odměnu tomu inovátorovi, který vytvoří nejlepší uživatelsky upravenou distribuci openSuse. Myslím, že bude k vidění mnoho zajímavých nápadů.

Komentáře

Nahoru