Švýcarský Coop rozšiřuje svoji nabídku o maso z moučných červů

Švýcarský Coop rozšiřuje svoji nabídku o maso z moučných červů

V obchodem se nám dostává stále větší nabídky produktů všeho druhu. Zdravé jídlo začíná převládat před ostatními a lidé si za zdravý produkt rádi připlatí. Nabídka obchodů nestagnuje a stále snaží nabídnout nám ještě víc. Ve švýcarském obchodním řetězci Coop je nyní nově k dostání maso z mletých červů.

Červi jsou pro naše tělo prospěšné především díky velkému obsahu bílkovin, vápníku a železa. Obsahuje minimální množství tuku a téměř žádné cukry. Dříve byla konzumace červů považována za exotištější záležitost, ale to se teď Coop pokouší změnit. Ve speciální nabídce hmyzu nebudou jen mouční červi. Budeme si moci koupit i cvrčky a sarančata.

essento014-e1502877959138

Maso z červů bude jakousi směsí. S moučnými červy bude rozmixovaná rýže, mrkev, celer pórek a oregano, jedná se o polotovar. Nový druh masa vyrábí firma Essento. Jako další produkt bude firma dovážet hmyzí kuličky. Hmyzí kuličky budou obsahovat samozřejmě červy, cizrnu, cibuli a česnek, okořeněné budou koriandrem.

Kde se budou prodávat?

Výrobky obsahující moučné červy se budou prozatím prodávat jen v Curychu, Basileji, Bernu či Ženevě. I když od nás Švýcarsko není tak daleko, distribuce hmyzích výrobků u nás ještě není ani naplánována. Pravděpodobně máme pověst konzervativců i co se týká oblasti pokrmů. Nicméně hmyzí produkty vyplnily díru na trhu a mají velký gurmánský potenciál. Firma Essento má v plánu produkovat další druhy polotovarů vyrobených z hmyzu.

bildschirmfoto-2017-08-08-um-10-04-11-e1502878810396

Firma Essento má podle svého zakladatele Christiana Bärtsche velký potenciál. Své firmě věří a chce s ní prorazit do světa. Vždyť i samotná Organizace spojených národů je zastáncem konzumace hmyzu. Hmyz má v sobě spoustu proteinu prospěšného pro tělo. Nejvíce lidí se hmyzem živí v zemích jako je Afrika, Asie a Jižní Amerika

Zdroj, text/foto: essento.ch

Zajímá se o psychologii, filozofii a pozitivní myšlení. Pravidelně se věnuje modernímu tanci a sportování. Ve volném čase spravuje svůj blog. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla. Stále studuje na univerzitě, ale práce je jejím koníčkem. Cíl je cesta, na které zdoláváte překážky, které vás posilují.

Komentáře

Nahoru