Tajný federální soud v USA: NSA dál shromažďuje vaše telefonní data

Již po třicáte šesté za pouhých 7 let tajný federální soud uvedl, že americká Národní bezpečnostní agentura může pokračovat ve sběru telefonních metadat, včetně doby trvání a lokalizace konkrétního hovoru. Uvedl to ředitel Národní zpravodajské služby. Dříve tajné informace tak byly odtajněny ve veřejném zájmu.

Telefonování bez soukromí

Všichni najednou chtějí dialog

Federální úřady včetně prezidentského mluví o tom, že jsou otevřeni dialogu. Prezidentská kancelář dokonce doporučila omezit možnosti NSA a chce zabránit ukládání telefonních metadat.

Sám federální soudce dokonce mluvil o programu na ochranu národních zájmů vztahujícím se k odposlechům metadat jako o téměř orwellovském.

Jen pro upřesnění, tento významný britský novinář a spisovatel se proslavil díky svým románům zaměřujícím se na komunismus a jiné režimy potlačující základní lidské svobody. Jedním z hlavních nástrojů těchto režimů byla vždy činnost tajných služeb.

Mluvčí ODNI Turner hovoří jasně

Slova mluvčího ředitelství zpravodajské služby Turnera zněla vcelku jasně. Zpravodajská služba se dle ODNI (Institutu ředitelství zpravodajské služby) bude neustále snažit o to, aby byla situace prozkoumána a pozměněna tak, aby nedošlo k omezení osobních svobod občanů.

NSA

Co na to prezident Obama?

Obamova administrativa přezkoumává všechna doporučení a konzultuje situaci s Kongresem a zpravodajskou službou. Turner pokračoval, že je třeba zjistit, jestli existují možnosti, jak dosáhnout u americké protiteroristické mise způsobů jejího vykonávání, který dává americkému lidu větší důvěru.

Dva federální soudní případy týkající se metadat pro sběr programu NSA jsou v současné době ještě předmětem odvolání.

Zdroj: http://www.dailydot.com/politics/nsa-secret-court-phone-data-reauthorize/
         http://www.droid-life.com/2013/06/06/nsa-forcing-verizon-to-hand-over-millions-of-phone-records/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru