Dnes vyšlo 1 článků

Technologie slovenského podnikatele odhalí autorsky chráněný video materiál

Technologie slovenského podnikatele odhalí autorsky chráněný video materiál

To byste nevěřili, jak daleko se dá dojít s dobrým nápadem. Startup šikovného slovenského podnikatele Rasti Turka míří hodně vysoko. A není se čemu divit. Je to ojedinělá technologie. Měla by totiž umět odhalit autorsky chráněná videa a filmy. Takže konec pirátům.

Jméno Rastislava Turka je vám možná povědomé. Má totiž na svědomí už projekt Synopsi.TV z roku 2011. Byl a je úspěšný. Jenže Rasťa se rozhodl vytvořit ještě něco úspěšnějšího. Něco, co bude tak převratné, že to budou všichni chtít.

A zřejmě se povedlo. O startup s názvem Pexe.so už je velký zájem, zajímalo se o něj několik kupců. Má totiž obrovský potenciál a mohl by změnit něco, co se týká každého z nás.

pexeso-twitter

@pexesoinc má už i svůj účet na Twitteru .Všimněte si, že vývoj probíhá v San Franciscu.

Sbohem piráti

Pexe.so bude všude možně po internetu vyhledávat autorsky chráněný vizuální materiál. Zvládne prohledat různé typy služeb, jako je YouTube, Facebook, Vimeo, ale třeba i BitTorrent. Prohledávání probíhá podle algoritmu, který si patentovali. Vezmou si otisk vašeho videa, který nazývají hash, a ten srovnají s otiskem milionů dalších videí na internetu. Samozřejmě je Pexe.so schopné najít i části videa nebo film zachycený přes kameru.

hash-pexeso

Vytvoří se hash videa, který se pak porovnává se vzorky videí na internetu.

Pak se můžete podívat i na analytické údaje o nalezeném videu, abyste zjistili, jaká je vaše škoda. Uvidíte, kolik lidí jej zhlédlo, či kolik lidí jej sdílelo. Zároveň dostanete bližší informace o tom, v jaké zemi si video lidé pouštěli, nebo kdy se objevilo na internetu.

statistiky

Analytické údaje o nalezeném videu

Dokážete si představit, jak by to na světě bylo, kdyby se tato technologie běžně používala? Je to docela nepředstavitelné, že? Jenže třeba to časem budeme muset začít akceptovat.

Zdroje: Connect.zive.cz, Pexe.so

Komentáře

Nahoru