Dnes vyšlo 1 článků

Telefon v kapse? Vyšší riziko neplodnosti!

Telefon v kapse? Vyšší riziko neplodnosti!

Pánové, nosíte mobilní telefony v kapse? Tak je asi nejvyšší čas je z nich vyndat. Nová studie totiž ukazuje, že mobilní telefon snižuje pohyblivost spermií a jejich životaschopnost.

Diskuze na téma škodlivosti mobilních telefonů probíhají již několik let, hlavně se mluví o spojitosti mobilních telefonů s rakovinou. Ale i nadále se vědci snaží objevovat další možné škodlivé účinky.

Mobilní telefony vydávají elektromagnetické záření (EMR), které může narušovat normální buněčné funkce či spánek.  A v naší civilizaci se objevuje i další problém – rostoucí počet neplodných mužů.

Fiona Mathews se svými kolegy z univerzity v Exeteru ve Velké Británii se rozhodla zjistit, jakou roli v tomto trendu hrají mobilní telefony. A jejich výsledky jsou děsivé.

Počet uživatelů s mobilním internetem neustále roste

To, že nám mobilní telefony škodí je jisté. Otázkou je, jak moc…

Analyzovali 10 předchozích studií, z nichž 7 z nich obsahovalo výzkum pohybu spermií a jejich životaschopnosti. Zbylé 3 studie se zaměřovali na pacienty reprodukčních klinik.

Měli k dispozici 1492 vzorků. Zjistili, že působení elektromagnetického záření z mobilních telefonů snižuje pohyblivost spermií o 8% a jejich životaschopnost o 9%.

Samozřejmě u pacientů nikdo nezkoumal, jak dlouho měli mobilní telefony v kapsách nebo kolik EMR vyzařuje jejich telefon. Je tedy těžké určit, jak moc velké riziko mobilní telefony představují.

Každopádně studie dokazují, že EMR spermie poškozuje. A to je už dostatečně dobrý důvod k tomu, aby lidé využívali mobilní telefony co nejméně. Taková je teorie. Ale praxe je vždy trochu složitější…

zdroj: time.com, exeter.ac.uk

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru