Ti, co umí zbohatnout bez potřebných znalostí či vzdělání

Ti, co umí zbohatnout bez potřebných znalostí či vzdělání

To, co vám vnucují milionová impéria, vám může připadat jako rady do života od nějaké sekty. Ano, skutečně vám v milionových impériích radí, jak sbalit ženu, hledat lásku nebo lepší život, porodit bez starostí nebo jak sebevědomě vystupovat. A ještě na tom zbohatnou. Stačí jim jen, že to umí tak skvěle lákavě podat a tím ve vás vyvolají touhu po lepším životě. Pojďte se seznámit s těmi světovými nejlepšími z nejlepších. Jsou to totiž převážně lidé, kteří působí i několik desítek let. To oni položili základ dnešním milionovým impériím. To oni byli v začátcích nápadu „jak vydělat na ničem“.

 Kevin Trudeau – odborník na vše

Tenhle člověk je schopný naprosto ve všem. Chudák z něj nikdy nebude, protože si dokáže poradit v každé situaci a vydělat na čemkoliv, k čemu se mu naskytne příležitost. Nejdříve prodával přípravky proti plešatosti a učil lidi investiční strategii a zlepšování paměti. To se nelíbilo soudu, který mu to zatrhl.

Kevin se ale nezalekl a pustil se do vydělávání na knihách. Specializoval se na knihy o přírodní léčbě, nadváze a dluzích. Ani ty se soudům nelíbí, je za ně stíhán skoro ve všech amerických státech.

Ale Kevin se stále nebojí. Nemá čeho. Dokonce totiž ví, kdy a jak proběhne konec světa. Doufejme, že to bude za dostatečně dlouhou dobu, aby si stihl užít své jmění. Je z něj totiž multimilionář. V současné době prodává ještě zázračný facelift a vysoce účinnou metodu na získání fotografické paměti.

trudeau

Dr. John Demartini – expert na lepší život

Demartinovy začátky nebyly nijak slavné. Původně vůbec nedokončil školu, jen se potuloval po ulicích a vybíral popelnice. Jedno se mu ale musí nechat, má pořádnou vůli. Jednoho dne se totiž rozhodl, že proti tomu bude bojovat a neskončí na ulici.

Vystudoval tedy biologii a chiropraxi – díky tomu získal doktorský titul, kvůli kterému je jistě brán o mnoho vážněji, než kdyby ho neměl. Poté začal vymýšlet a prodávat různé chytré rady, moudra a knihy.

Jeho knihy o tom, že k úspěchu je důležité hlavně pozitivní myšlení a jeho převedení do skutečné formy, si kupují milióny nešťastných lidí ve 44 jazycích.

Demarti má své hodnotové určení, metody a dokonce i institut, které jsou po něm pojmenované. Dnes je také multimilionářem, dokáže vám účinně poradit prakticky ve všem, aby byl váš život lepší a vy jste cítili, že ho prožíváte plnohodnotněji.

demartini

Robert Kiyosaki – expert na bohatnutí

Nejdříve vlastnil dvě firmy. Vyráběl peněženky pro surfaře a trička s potisky, ale nevedlo se mu. Sice si mohl neúspěch přiznat už dříve, ale když obě firmy zkrachovaly, rozhodl se, že takhle to dál nejde, a vydal se jiným směrem.

Začal psát knihy a tentokrát mu to vyšlo. Jeho bestselleru Bohatý táta, chudý táta se prodalo přes 26 milionů výtisků. A to přesto, že i podle vlivných lidí (investora Johna T. Reeda a novináře Roba Walkera) je plná nesmyslů, faktických chyb a rad, které jsou nejen špatné ale dokonce i nebezpečné.

A asi se nakonec ukázalo, že měli pravdu. Loni totiž Kiyosaki opět zkrachoval. A to i přesto, že vzhledem k tomu, že za jeden víkendový seminář vybíral 7000 dolarů, by mu mělo zbývat ještě na důchod.

kiyosaki

Randy Gage – poradce milionářů

Randymu se přezdívá „poradce milionářů“ – nejen těch současných ale i těch potenciálních. Podle něj má totiž právo být milionářem naprosto každý. I právě vy. Každý je přece jedinečný a skvělý a každý si to zaslouží.

Na tohle téma napsal sedm knih. A ty knihy lidé četli. S přicházejícím úspěchem rostlo i Randyho sebevědomí, a tak postupně začal poskytovat své rady prakticky v čemkoliv – prosperita, spiritualita, vítězství, životní poslání nebo právě to sebevědomí, které mu rozhodně nechybí.

Dal se i na dráhu proroka. Do dvou let totiž podle něj padne euro. A to pak teprve bude mít žně, když bude moci radit všem zbědovaným Evropanům, kteří zůstanou chudí.

A že vám nejde do hlavy, proč i vy ještě nejste milionářem, když na to má právo každý? Nezoufejte, třeba ještě nepřišel váš čas. Randymu se také začalo dařit až po třicítce. Nevychodil ani základku, v patnácti si poseděl v chládku vězení a neúspěchy okusil i v gastronomii. Tak třeba i vy ještě k něčemu dospějete.

randy-gage_3-400

Kim Drakeová – odbornice na hubnutí

Kim by se dala identifikovat jako schopná lhářka a v našem přehledu by se dala zařadit také jako největší podvodnice.

12. června 2007 se na obálce Women’s World Magazine objevila fotografie půvabné krásně štíhlé dámy. Titulky lákaly, že Kim zhubla 100 kilo za 11 měsíců, a tak pochopitelně všechny ženy strašně zajímalo, jak to udělala.

Dychtivé čtenářky se tedy seznámily s drastickou dietou a dechberoucími fotografiemi před a po. Těžko říct, zda to byl dobrý tah jen pro Kim nebo i pro daný magazín, protože poptávka po tomto čísle s tipem na hubnutí byla obrovská.

Kim měla svůj dietní web, kde zveřejňovala fotografie, tipy a triky a hlavně zázračnou dietu, díky které těch sto kilo zhubla. Lidé tomu věřili, ženy tím byly posedlé. Kim za vstup na tento web během měsíce vydělala přes milion dolarů.

Celé to mělo jen jeden háček. Kim nikdo nikdy neviděl osobně. O nějaký čas později se nakonec ukázalo, že se Kim jmenuje Heidi Diaz a váží 150 kilo. Skutečně použila své fotografie – ale jen pro tu část „před“. Na část „po“ si vypůjčila fotečku z webu ruské nevěsty. Zřejmě jí byla dostatečně podobná, tak to nikomu nebylo tolik podezřelé. Přece jenom zhubnutí sto kilo vás změní.

Sama Heidi Diaz ale dietu, kterou tolik doporučovala, nikdy nedodržovala. Asi i dost dobře věděla proč. Podlé lékařů a odborníků na zdraví a výživu je totiž dokonce životu nebezpečná. Ovšem ani tato šokující skutečnost její dietní web nezničila. Hubenost je totiž jedna z věcí, kterou jsou mnohé ženy až posedlé.

heidi_diaz

John Gray – specialista na vztahy

John začal s meditací. Když mu bylo osmnáct, absolvoval kurz transcendentální meditace, a pak pracoval po dobu 9 let jako osobní asistent slavného jogína Mahariši Maheše.

Těžko říct, kde při své práci s mužem posbíral zkušenosti pro obor, kterým se dále rozhodl zabývat. V roce 1992 totiž vydal svoji první knihu o soužití a vztazích mezi muži a ženami Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše.

Tato kniha mu přinesla neuvěřitelnou popularitu a neméně důležitých 18 milionů dolarů. Doposud vydal dalších 16 knih na toto téma, ve kterých rozebírá Mars a Venuši v ložnici, ve stresu, s dietami nebo s láskou a vášní. Tyto knihy byly přeloženy do 40 jazyků a vynesly Johnovi titul nejúspěšnějšího žijícího autora non-fiction literatury.

John také vynalezl vlastní terapeutickou metodu a pro případ, že by to mezi Marsem a Venuší vyšlo a vzniklo z toho ještě něco malinkatého třetího, prodává i svou deskovou hru, kterou si můžete zahrát třeba právě se svým dítkem.

Někteří lidé mu vytýkají, že dělí celou lidskou populaci jen na pouhé dva stereotypy podle pohlaví, ale kdo by se o to staral, kdyby měl na kontě miliony, že?

john-gray

Barbara De Angelisová – expertka na muže

Barbara vlastní diplom z kalifornské Columbia Pacific University, kterou v roce 2000 nechal Nejvyšší soud zavřít jako „totální podvod a tiskárnu na bezcenné vysokoškolské diplomy“. Rovněž má za sebou pět neúspěšných manželství.

Ale co na tom. I tak je totiž považována za jednu z nejvlivnějších světových vztahových psycholožek. Nepřijde vám, že se ve vztazích opravdu vyzná? Dva roky se jako specialistka na toto téma objevovala dokonce na CNN a to už přece něco znamená. Má i vlastní centrum pro osobní rozvoj.

Jako většina populárních lidí z našeho žebříčku těch nejlepších se i ona věnovala psaní knih. Bestsellery jako Tajemství mužů, která by každá žena měla znát, Tajemství vášně nebo i Tajemství životavydělaly miliony dolarů. Za ty miliony se vyplatí lidem trochu lhát, co myslíte?

dr-barbara-de-angelis

Robert Titzer – expert na miminka

Robert zacílil na to, co chce snad každý novopečený rodič. Přes svou firmu Infant Learning Company slibuje rozvíjení dovedností a schopností vašeho malého miminka. Samozřejmě k tomu potřebujete pomůcky, které prodává výhradně jeho firma.

Jeho balíček, díky kterému se má naučit číst i několikaměsíční dítě, si získal neuvěřitelnou popularitu. A to i přesto, že v takovém věku je naučit se číst prakticky nemožné. Pokud by tedy všechny děti nebyly rození géniové. Kdyby to tak ale bylo, žádný balíček by zase nepotřebovali. Tohle ty rodiče nenapadlo?

V letech 1997 – 2003 bylo zakoupeno přes 60 000 balíčků Your Baby Can Read. Každý stál 200 dolarů (necelé 4000 Kč) , což byla trochu nadnesená cena za to, že jste získali knížku, DVD a pár rozkládacích kartiček se slovy ke čtení.

Jediný efekt, který to podle odborníků má, je ten, že si děti spojí daná slova s danými kartičkami. Tím to hasne. Čtení se prostě nekoná. Navíc jsou tady ještě ty zaručeně pravdivé fámy, že koukání na televizi (tedy i na ono DVD) přece ničí oči. Plus ještě k tomu přece nechcete své děti cvičit jako opičky.

robert-titzer

Tak to byl přehled těch zahraničních nej. A důkaz toho, že systém milionových impérií rozhodně není žádnou novinkou. Jen se v dnešní době už nemusí psát žádné knihy, stačí si zařídit vlastní web. A na spoustu takových webů, které vám budou slibovat věci, které zaručeně obohatí váš život, se postupně podíváme.

Zdroje a obrázky: ČiliChilli, VoVatia, Vimeo, Under20CEO, Speakerpedia, Carbwire, FamousAuthors, DicsoverTheGiftLos Angeles Times

Komentáře

 • Robert Fučík

  Když tady tak hezky píšete o lidech, kteří to někam dotáhli, bez ohledu na to, co dělají… Napadá mě otázka, kam jste to dotáhli vy? Teda krom toho, že se tady v jistém slova smyslu povyšujete nad ty úspěšné…. Nemůže v tom být i trochu závisti? Vy prakticky jen píšete velmi působivé články, ale přiznejte si sami – nechtěli byste být radši Randy Gage, než jen nějaký neznámí a chudí kritici? Vaše kritika je stejně dojemná jako Kirš, který to na rozdíl od vás, superkritiků, někam dotáhl. A pokud za ním lidé jdou jako stádo z vlastní vůle, musím také obdivovat i jeho um manipulovat s lidmi. Český národ je extrémně kritický a namísto toho, aby ze sebou lidé něco udělali, je pro ně daleko pohodlnější a jednodušší kritizovat a závidět….

  • Pan Kirs to dotahl tak daleko, ze si pulku sveho uspechu musel vymyslet a umele vytvorit. Moc ovci mu nezbylo pote, co zjistiy, ze vsechno neni takove, jak se na prvni pohled zda. Bud te rad za superkritiky, posouvaji spolecnost dal, protoze poukazuji na chyby ostatnich a dostavaji pak mnohe pod drobnohled.

   • Robert Fučík

    Jestli je to dobře, nebo špatně, mít šťouraly, kteří věnují neskutečné úsilí k tomu, aby někoho shodili. Oni vlastně ty lidi taky manipulují a díky svému subjektivnímu přesvědčení to křičí na všechny strany. Já netvrdím, že jsem zastánce Kirše a stejně tak, že každá kritika musí být zlá. Já tyto lidi-kritiky, beru spíše jako věčné neúspěšné ňouraly, kteří se aspoň snaží vrhnout špínu na ty úspěšnější. U mě osobně Kirš ztratil svou kredibilitu díky šaškovi Čmolíkovi. Ale nemám potřebu plýtvat svým časem a psát o tom články, čili krmit lidi z druhé strany tím, po čem touží (tak jako Kirš na straně první). Za další je taky pravdou, že lidé milují bulvár, kritiku a chtějí se mít lépe. Toho „lépe“ využil Kirš a zmanipuloval svou cílovou skupinu. Pak přišla kritika a taky zmanipulovala svou cílovou skupinu. Takže kdo je vlastně lepší? Navíc kritizujete infopodnikání obecně, jakoby všechno bylo černobílé. Přitom kdyby vám někdo řekl – tady se postav před kameru, bude za to pěkná sumička… Ruku na srdce dámy a pánové! Kdo by řekl ne? (ano, dokud to nebude realita, budete se dušovat, jak vy ne. Dokud během pár minut nezačnete myslet na to, jak byste výtěžek využili) A určitá inspirace v Kiršovi je. Probudí v lidech spící energii, nebo jim dá naději, po které touží. To pak úplně klidně můžete začít kritizovat třeba Algidu za to, že v česku šidí (zaměňuje, chcete-li) suroviny na své nanuky a prakticky s námi všemi celoplošně a v obrovském měřítku vyjebává. Kolik milionů získají navíc záměnou surovin? To už ale nikoho nesere, protože byste vlastně museli kritizovat úplně všechno a všechny. Proto můj názor je ten, že kritika je špína a práce pro neúspěšné lidi. Kdo úspěšný má čas kritizovat, potažmo závidět?
    A jen tak závěrem vážení negativismem nabití kritici-
    Nechci nikoho urazit, ale pokaždé, když v v tom našem milovaném Česku vznikne něco nového, začnou nad tím kritici kroužit jako vosy a hledat špínu – krmit se na tom a vytěžit z toho tak, že to publikují a jsou tím hrozně zajímaví. Neuvědomujete si, že zabíjíte tento segment trhu v jeho začátcích. A pokud v sobě nemáte ani špetku kreativity, tak vás už nenapadne, že může být i spousta dobrých infoproduktů, které VY odsoudíte k nelibosti v očích ostatních, jen abyste se na té vlně taky svezli – abyste měli o čem psát.
    Je mi z vás smutno. Je mi vás líto, že neumíte vymyslet svůj výdělečný byznys a zbytku světa to oplácíte kritikou

   • Vas nazor vam brat nebudu. Nemam problem s infopodnikateli, kteri neco umi. Ostatne takovi infopodnikatele jsou snad vsichni, co skoli, vcetne me. Ale je rozdil se necemu venovat pet let, mit zkusenosti a vedet o tom, co delam skutecne hodne. A nebo si tu praxi vycucat z prstu. Coz je prave priklad vetsiny techto lidi od Kirse a dal by se sem radit i Kiyosaki. Jeho kniha je perfektni, ale taktez postavena jen na iluzi. A ta iluze pada ve chvili, kdy se to provali.

    Proctete k tomu hodne naivni videa a pak se divte, proc se tomu lide z oboru smeji.

    Netvdim, ze tyto knihy nemohou nikoho motivovat. Ale tahle motivace vam vydrzi par dni, nez clovek zase pristane nohama na zemi. Pak cloveku brzo docvakne, ze to byla jenom iluze a zadny Kirs za vas tu praci neodedre.

    PS: Algida nas sere, ale zatim nevim, jak to napasovat sem na Objevit :-)
    PSS: Mezi vydelecny byznys patri i provoz online medii….

Nahoru