Dnes vyšlo 1 článků

Tim Cook věnuje, podobně jako další bohatí, polovinu svého majetku na charitu

Zatímco běžní lidé vidí bohaté a úspěšné jako skrblíky, ve skutečnosti to jsou dobrotiví lidé. Svědčí o tom například výzva Giving Pledge, s kterou před časem přišli dva nejbohatší lidé planety – Bill Gates a Warren Buffet. Do jejich klubu se může připojit kdokoliv, kdo věnuje alespoň polovinu svého majetku charitě.

Novým členem se stane i současný šéf Applu Tim Cook, který se chce přidat k dalším bohatým, kteří jsou ochotni svůj majetek věnovat na dobročinné účely. Nechal se však slyšet, že až po tom, co zaplatí školné svého 10letého synovce.

Šéf Applu a dolarový milionář

V rozhovoru pro magazín Fortune uvedl, že daruje vše. To mimochodem představuje (pro nás) neuvěřitelných 785 milionů dolarů. Většinu z této částky má Tim uložených v akciích jeho společnosti.

apple-ceo-tim-cook

Tim Cook daruje většinu svého majetku na charitu, jen co zaplatí svému synovci školu

Kdo všechno se k výzvě „Giving Pedge“ připojil?

Workoholik a tvrdý šéf Tim Cook se tak přidá k dalším významným, kteří se též přidali k Gatesovi a Buffetovi. Za zmínku stojí zakladatel sociální sítě Facebook – Mark Zuckerberg, zakladatel a majitel značky Virgin – Richard Branson, CEO Tesla Motors a SpaceX – Elon Musk anebo zakladatel společnosti Oracle – Larry Ellison.

Jak pomáha Apple?

Pomoc se snaží i samotný Apple, kde díky Timovi vznikl tzv. dorovnávací systém. V praxi to funguje tak, že jakmile nějaký zaměstnanec společnosti daruje peníze na charitu, stejnou částku věnuje i Apple – a to až 10 tisíc dolarů.

 foto: Mashable

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru