Tlačítko nelíbí se mi na Facebooku

Tlačítko nelíbí se mi na Facebooku

Na Facebooku se objevilo tolik žádané tlačítko „nelíbí se mi“, ale pozor, jde o šiřitelný virus.

Začátkem týdne společnost Sophos, která se zabývá ochranou počítačů, avizovala, že podvodníci na sociální síti Facebook umístili falešné tlačítko „nelíbí se mi“, které ovšem skrývá nebezpečný virus.

Uživatelé používají tlačítko „líbí se mi“ na komentáře, aktivity, fotky či další obsah, jen jeho negativní verze neexistuje, ač po ní tolika uživatelů touží.
hackeři využili této žádosti a šíří Facebookem aplikaci, která umožňuje toto negativní hodnocení. Aplikace do slova varuje všechny přátele, že uživatel: „nyní může použít tlačítko nelíbí se mi na všechny jejich hloupé statusy“

Pokud však uživatel povolí aplikace, tak získá veškeré přístupové údaje k jeho profilu a rozesílá z něj spamy. Šíří se tak,  že pozve všechny přátele uživatele a nabádá je také, aby aplikaci na instalovali, dodává Sophos.

Jedná se o poslední úmysl hackerů, jak napadnout Facebook.

Štítky:

V oblasti informatiky se zajímá o počítačovou grafiku. Spolupracuje s HC Oceláři Třinec a tvoří wallpapery pro jejich stránky a potisky do Fanshopu. Také spravuje web strakonického hokeje a je majitelem portálu o hokejové krajské lize. Dále se zajímá o první pomoc, kterou studuje více jak pět let a stará se o první pomoc ve škole. Navštěvuje střední a jazykovou školu ve Volyni, studuje obor přírodovědné lyceum.

Komentáře

Nahoru