To není vtip: Vzniká film o Tetrisu

To není vtip: Vzniká film o Tetrisu

Ano, řeč je přesně o tom Tetrisu, který je postavený na principu skládání kostiček a který je na vrcholku mnoha seznamů nejlepších her všech dob. Tenhle Tetris bude základem celovečerního sci-fi filmu.

Ještě než se na to zeptáte, dodáme, že to není vtip. Na internetu se podobné vtípky šířily už mnohokrát, ale tentokrát je to opravdu vážné. Společnost Threshold Entertainment už film vyvíjí.

„Každý ví, že Tetris je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších her světa,“ řekl předseda Threshold Entertainment, Larry Kasanoff, ve svém prohlášení. „Co ale ještě nikdo neví, je to, že je to také epický sci-fi příběh, který se vám chystáme prozradit. A to je opravdu vzrušující.“

Pak Kasanoff ještě objasnil, že ve filmu fakt nepůjde jen o to, že by po obrazovce pobíhaly čtverečky v různých obrazcích. Nepůjde tam o geometrické tvary. Ve filmu prý uvidíte malinkou špičku ledovce, která má intergalaktický význam. Tak si z toho něco přeberte. Nic konkrétního nám prostě neprozradili.

tetris-flickr

Kdo by neznal ty známé geometrické tvary

Ale nutno ještě dodat, že film ve stylu Tetrisu v dnešní době není ničím zvláštním. Zvláštní věci jsou dnes totiž úplně normální.

meme

Zdroj: ArsTechnica, obrázky: Memecreator, Tetris, Flickr - lucy★photography

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru