Toto jsou první větrno-vodní turbíny, které produkují energii i bez větru

Velkou výzvou, které farmy s větrnými turbínami čelí, je otázka, jak vyrábět energii pomocí větrných turbín i během bezvětří. Právě na tuto problematiku se zaměřili odborníci z Max Bögl Wind AG a GE Renewable Energy, přičemž se snaží problém vyřešit kombinací větrných turbín s technologií na vodní bázi. Toto větrno-vodní zařízení bude prvního svého druhu, přičemž do chodu by mělo být uvedeno už do roku 2018.

Inovativní zařízení je navržené tak, aby generovalo energii, i když nefouká vítr. Aby se to podařilo, bude potřeba následující. Vezmeme nejvyšší větrnou turbínu na světě, která je vysoká 178 metrů. Stojany, na kterých budou turbíny stát, budou sloužit jako vodní základny, které budou zadržovat 6 milionů litrů vody. A kromě toho bude větrná farma obklopená dalším rezervoárem obsahující 34 milionů litrů vody.

wind-hydro-combination-plant-full-width-tall-1020x538

Zdroj: Inhabitat

Aby systém fungoval, větrno-vodní zařízení se musí nacházet na kopci. Voda bude stékat z kopce dolů a produkovat vodní energii a následně bude pumpována zpět do kopce, když taková energie potřebná nebude, tedy v případě povětrnostních podmínek. Ideální polohou německý les Schwäbisch-Fränkischer Wald.

wind-hydro-plant-design

Zdroj: Inhabitat

Větrná farma bude generovat 13,6 megawattů energie a vodní elektrárna 16 megawattů. Tento pilotní program se čtyřmi větrnými turbínami se už připravuje, přičemž k síti by měly být připojené v roce 2017. Vodní elektrárna bude v provozu v roce 2018. Německo má za cíl do roku 2030 minimálně 45 % své energie získávat z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru