Danajský dar od Microsoftu?

Danajský dar od Microsoftu?

Mezi  Applem a Microsoftem panuje určitá konkurenční rivalita po mnoho let, přes to Apple cílí na uživatele Microsoftu a naopak. Na Windowsech najdeme aplikace jako iTunes, Safari a podobně a na Macu rozjedete Internet Explorer i Windows Messenger. Na Mac je vyvíjena speciální verze Office for Mac. Jde o alternativu k produktu Microsoftu.

V Základu je verze pro Mac stejně funkční jako pro Windows a nově přijde ve verzi 2011 v říjnu letošního roku. Bude obsahovat stejné novinky jako Windowsovská verze a lepší vzhled a podporu. Kdo zná starší edici Office for Mac ví, že obsahovaly alternativu k Outlooku – poštovní klient Entourage. Ten nově bude nahrazen plnohodnotným Outlookem, jaký známe z Windows. Beta verze kancelářského balíku si získali mnoho nadšenců a uživatelů, jelikož konečně dávají uživatelům Macu stejné výhody a funkčnost jako uživatelům Windows – skvělou podporu maker v Excelu, bezchybné formátování textu ve Wordu a skutečně funkční emailovou aplikaci.

Nové Office pro Mac jsou velkou výzvou pro Apple, aby zlepšili a zapracovali na svém balíku iWork, podle vývojářských informací by mohl nový balíček iWork 10 přijít na trh také letos na podzim. Vývojáři Applu mají rozhodně co dohánět.

Cenová politika Microsoftu je u této sestavy Office podobná jako ve verzi pro Windows. Bude nabízena verze Home Student a Home and Business. Ceny se pohybují zhruba od 2500 do 4000 korun v přepočtu. Doufejme, že se jako uživatelé jablečných počítačů dočkáme i české verze Office 2011.

Štítky:

Komentáře

Nahoru