Tvořte vlastní webové stránky, editory pro pokročilé i začátečníky!

Tvořte vlastní webové stránky, editory pro pokročilé i začátečníky!

Chtěli byste si vytvořit (popřípadě upravit) vlastní webové stránky? Nejste v tomto oboru příliš zdatní? V dnešním článku vám přinášíme přehled rychlých, jednoduchých a ovládáním přívětivých webových editorů i pro ty méně zkušené uživatele! Doufáme, že si každý dokáže vybrat ten správný!

Znalosti, potřeby a náročnost uživatelů jsou zpravidla velice odlišné. Někdo má schpnosti programování v HTML, jiný se naopak v kódu vůbec nevyzná. Někdo vyžaduje kvalitní výsledky za krátkou dobu, jiný si zase vystačí s jednodušším webem bez komplikací.

Zdroj: http://www.w3.org/

KompoZer

Uživatelsky velice oblíbený WYSIWYG editor, sloužící na vytváření a editaci webových stránek, který je nástupce mrtvého projektu Nvu. Mezi jeho přednosti patří snadné ovládání, tvorba webových stránek bez nutnosti znalosti HTML, či integrovaná správa celého webu. Pomocí jednoduchého správce stránek můžete snadno organizovat strukturu webu.

Odkaz na stažení: http://kompozer.net/

NetBeans

Jedná se o program pro pokročilejší uživatele. Nabízí vývojové prostředí pro PHP alikace. Součástí je i podpora XHTML, CSS, JavaScript, XML a SQL. NetBeans podporuje barevné zvýrazňování syntaxí, vlastní systém práce s verzemi pro snadný návrat k předchozím úpravám, práci v panelech, podporu ladění, našeptávač.

Odkaz na stažení: http://netbeans.org/

Eclipse

Je program, který je velice podobný výše zmíněnému NetBeans. Eclipse obsahuje veškeré části potřebné k plnohodnotnému vytváření PHP. Často se uvádí, že to je jeden z nejlepších PHP editorů.

Odkaz na stažení: http://www.eclipse.org/

PSPad

PSPad je pokročilý textový editor od českého autora, který uživateli nabízí spoustu užitečných funkcí, jako např. zvýrazňovýní syntaxí nejrůznějších programovacích jazyků, práce s kódováním, kontrola správnosti pravopisu, atd. Mezi uživateli je tento program velice oblíbený. Nutno ovšem dodat, že je spíše určen pro zkušenější uživatele, kteří mají již nějakou praxi s programováním.

Odkaz na stažení: http://www.pspad.com/cz/

Notepad++

Jedná se o velice podobný program jako PSpad. Je to pokročilý nástroj pro práci s textem. Nad funkční možnosti klasického Notepadu přidává zvýrazňování syntaxe, WYSIWYG editor, podporu drag and drop, práci s makry, atd.

Odkaz na stažení: http://notepad-plus-plus.org/

DFM2HTML

Tento program je klasický WYSIWYG creator webových stránek. Je pohodlný a dostačující především pro začátečníky. Obsahuje řadu efektů, jako např. vytváření stínů, rotace, atd. Program také nabízí základní FTP manager. Díky šablonám pak dokáže udělat webovou stránku snad úplně každý. Jedná se o velice zajímavý nástroj pro méně zkušené uživatele.

Odkaz na stažení: http://www.dfm2html.com/

Komentáře

Nahoru