Dnes vyšlo 1 článků

Twitter baví #Ebowla

Twitter baví #Ebowla

Říká se, že nejlepší obranou proti strachu je humor. Teď se to projevuje i na Twitteru. Lidé se eboly bojí, ale dělají si z ní legraci.

Starosta New Yorku, Bill de Blasio, ve čtvrtek svolal tiskovou konferenci, aby na ní mohl oznámit, že Dr. Craig Spencer byl testován na ebolu a výsledky byly pozitivní. Kromě toho se ale rozpovídal a vysvětlil i to, že doktor Spencer byl před tím, než šel na kontrolu do nemocnice, na bowlingu. Díky tomu se začala šířit panika, jestli tam někoho nenakazil, a na Twitteru si z toho začali dělat legraci. Spojili ebolu a bowling a vznikla jim #Ebowla:

Jason Biggs dokonce odvážně tweetoval o tom, že lékař šel hrát s ebolou bowling určitě jen proto, aby si lidé na Twitteru pak mohli hrát se slovy:

Jistě si dokážete představit, že vzhledem k rychlosti sociálních sítí se hashtag rozšířil poměrně rychle. Možná se nějaký takový vtípek dostal i k vám. Každopádně rychle to přestalo být originální. Hashtag byl za poslední týden tweetnutý více než tisíckrát a pár neuvěřitelně předvídavých jedinců ho použilo dokonce ještě před tím, než bylo na konferenci oznámeno, že doktor s ebolou hrál bowling.

Ovšem možná je toho černého humoru už trochu moc. Vzhledem ke Spencerovi a jeho rodině by nebylo úplně od věci přestat dělat tyhle #ebowlové vtípky. Legrace stačilo, teď už to ani není vtipné.

Zdroj: DailyDot

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru