Twitter: Lidé ztrácí kontrolu nad tím, co vidí

Twitter se zase trochu přiblížil Facebooku. Již dříve Twitter začal experimentovat s cizími tweety či tweety, které si oblíbily vámi sledované osoby. Mnoho lidí si myslelo, že se jedná jenom o experiment, ale upravená nápověda Twitteru říká něco jiného.

Konkrétně se jedná o aktualizace definice, co je to Twitter Timeline. Byl zde přidán nový odstavec, z kterého vyplývá, že tato změna je trvalá. Tučně jsme zvýraznili ty nejdůležitější informace.

Navíc, pokud si všimneme tweetu, zajímavé účtu nebo dalšího obsahu, který je populární nebo relevantní, tak jej můžeme přidat do vaší timeline. To znamená, že někdy uvidíte tweety z účtů, které nesledujete. Vybíráme každý tweet pomocí mnoha různých signálů, jako například jak je populární nebo jak na něj reagují lidé ve vaši síti kontaktů. Naším cílem je udělat vaši timeline mnohem relevantnější a zajímavější.

Ještě lépe to jde vidět na tomto obrázku – vlevo je před úpravou, vpravo po.

twitter_rozdil

Asi si říkáte, že se prakticky nic nezměnilo. A máte pravdu. Ve skutečnosti se jedná jenom o podrobnější vysvětlení. Ale i to je signál, že Twitter se snaží zvýšit zapojení uživatelů, stejně jako to dělá Facebook.

I na Facebooku totiž vidíte, co se líbí vašim přátelům nebo co zrovna okomentovali. A jak jde vidět, tak Twitter půjde v jeho stopách. Zatím ale není jasné, jak přesně to bude nakonec vypadat. To koneckonců neví ani samotný Twitter, protože zatím s tím experimentuje.

Největší změna v historii Twitteru?

Nyní je otázkou, jestli se nejedná o zásadní změnu. Až doteď byl Twitter místem, kde jste mohli spolehnout na to, že uvidíte jenom to, co chcete. Tedy pokud vynecháme reklamy, které jsou ale všude.

Posun k modelu, kde je i mnohem více „relevantního obsahu“ je tak vlastně přiblížením Facebooku a jeho vybraným příspěvkům. Ale není jasné, jestli to zde bude fungovat stejně dobře jako na Facebooku.

Příspěvky na Twitteru jsou totiž mnohem méně osobní a mnohem více pomíjivé. Nicméně pokud to Twitter zvládne udělat tak, že se budou skutečně zobrazovat ty nejnovější zprávy a zajímavosti, tak by to ani jeho uživatelům nemuselo moc vadit.

I když to, že něco lidem vadí, většinou není zas tak hrozné. Stačí si vzpomenout na jakoukoliv větší aktualizaci Facebooku. Lidé si vždy stěžují, vyhrožují a …nic. Prostě si nakonec zvyknou. A stejně to bylo třeba i u YouTube a jeho komentářů.

Uvidíme, jak to nakonec celé dopadne. A co si o této změně myslíte vy?

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru