Dnes vyšlo 1 článků

Twitter plánuje spustit vlastní videohosting

Uživatelé budou moci na stránky Twitteru umísťovat vlastní video. Projekt Vine umožní přepis snímků ze smartphonu iPhone. Kromě toho budou uživatelům přístupné i funkce, které umožní úpravy videa.

Twitter upozornil uživatele, že tato funkce zatím nefunguje. Nahrávání video snímků bude možné buď přes webové rozhraní, nebo pomocí programu v mobilním zařízení, které umožňuje práci s Twitterem.

Nyní je možné nahrávat video pomocí speciálních videohostingů jako je yFrog, TwitVid a Vodpod. Na těchto stránkách jsou publikována videa z mobilních zařízení. Práce Twitteru je ale s těmito službami obtížnější a znamená menší počet uživatelů. Na jiných webech lze totiž vyměňovat a sdílet nahrávky mnohem jednodušeji a rychleji.

Problém je také s administrací nahrávek. Uživatelé, kteří nahrají video na hosting, vyžadují komunikaci přímo s Twitterem, který jejich problémy řešit nemůže. Tím vzniká řada nepříjemných nedopatření.

Nový videohosting by měl vyřešit veškeré problémy a navazuje tak na politiku Twitteru, který odmítl spolupráci s jinými sociálními službami jako LinkedIn a TwitPic. Zároveň bude Twitter řízen jiným způsobem, protože zakladatel Jack Dorsey se chce věnovat mobilní platební platformě Square.

Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru