Twitter: Vyhledávat už můžete všechny tweety

Twitter: Vyhledávat už můžete všechny tweety

Twitter minulý týden představil opravdu průlomovou novinku. Dalo by se říct, že se plně otevřel veřejnosti. Zatímco dřív jste mohli vyhledávat tweety pouze podle hashtagů, dnes už dohledáte i ty, ve kterých žádný hashtag není. Ano. Můžete se podívat úplně na každý tweet, který byl kdy na Twitteru zveřejněn.

Možná je to ideální záminka k tomu konečně prohledat své staré tweety, za které se stydíme, ne? Všichni takové máme.

Podle blogu Twitteru teď jejich vyhledávač indexuje asi půl bilionu tweetů, které byly publikovány od uvedení platformy v roce 2006.

Na Twitteru jste dříve oficiálně sice mohli vyhledávat pouze tweety, které obsahovaly nějaký hashtag, ale šlo to i obejít. Různé analytické nástroje jako třeba Gnip a Laboratory for Social Machines měly přístup ke kompletnímu archivu tweetů.

Má to i své stinné stránky

Určitě je to fajn, že teď můžete cokoliv dohledat. Jenže ono to znamená, že si taky kdokoliv může dohledat jakékoliv vaše tweety. Dokonce ty, které jste napsali třeba před pěti lety, když jste na Twitteru začínali. A takovéhle tweety pak mohou být použity proti vám – třeba při hledání nového zaměstnání.

I na takové případy je ovšem Twitter připraven. Můžete si stáhnout svůj osobní archiv. V něm uvidíte veškeré svoje tweety a dokonce odkazy na ně, abyste je pak mohli odstranit, když budete potřebovat.

Samozřejmě existují i aplikace, které tvrdí, že vám s odstraněním starých tweetů pomohou. Ale přece jen oficiální cesta od Twitteru vypadá spolehlivěji. Sice to bude chvíli trvat, než se všemi svými texty prokousáte, ale aspoň třeba zavzpomínáte nebo se zasmějete své hlouposti.

Zdroj: We Are Social Media

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru