Ukradl jí iPhone, tak si pro něj šla k němu domů

Ukradl jí iPhone, tak si pro něj šla k němu domů

Apple funkce Find My iPhone vám pomůže vypátrat ztracený nebo odcizený iPhone. Ale co uděláte, až přijdete na to, kde zařízení je? Postavíte se lupiči tváří v tvář sami, nebo zavoláte policii? Sarah Maguire trvá na tom, že nejlepší je vyřídit si to pěkně osobně.

Sarah a její spolubydlící se v neděli ráno probudily a Sarah zjistila, že jí chybí iPhone. Zachovala chladnou hlavu, použila aplikaci Find My iPhone a zjistila, že její telefon je ve West Covina, zhruba 30 kilometrů východně od jejího bytu.

Zřejmě by ji nenapadlo se tam vydat, ale co jiného jí zbývalo. Když totiž obě ženy společně zavolaly na policii, bylo jim řečeno, že si pro mobil mají skočit samy a kdyby se vyskytly nějaké problémy, mají volat 911. Problémy se však naštěstí nevyskytly. Sarah se svou kamarádkou zloděje navštívily a po menší hádce jim iPhone předal.

„Když jsem pověděla své mámě, co jsem udělala, myslela si o mně, že jsem šílená,“ vysvětlila Sarah.

Find My iPhone pomáhá často

Sarah však není jediná, kdo má s aplikací pro nalezení iPhonu zajímavé zkušenosti. Ke známému případu došlo například v roce 2012. David Pogue, bývalí publicista new York Times, který nyní pracuje pro časopis Yahoo, získával pomocí Find My iPhone fotografie umístění svého zařízení a žádal čtenáře o pomoc. S trochou pomoci od Gizmodo jej nakonec získal zpět.

V tomtéž roce využil chytře Find My iPhone i Nikos Kakavoulis, zakladatel The Daily Secret. Povedlo se mu chytit naivního zloděje iPhonu ve Starbucksu. Pomocí funkce PlaySound v iCloud vyzval telefon, aby začal pípat. Zloděje tedy našel, ještě než stihl opustit Starbucks.

find-my-iphone

Find My iPhone

Krádeže iPhonů jsou normální

Příběh Sarah také ukazuje, že krádeže smartphonů jsou stále významným problémem, a to především ve velkých městech. V roce 2013 bylo v San Franciscu ukradených téměř 2400 smartphonů. A více než polovina z nich byly iPhony. V New Yorku bylo v roce 2013 ukradeno 8465 Apple produktů.

I když je Find My iPhone nepochybně užitečným nástrojem, není těžké jej obejít. Proti zlodějský software od Apple nemůže sledovat telefon, pokud je vypnutý nebo není připojený k internetu.

Zdroje: The New York Times, Business Insider, fotografie: Flickr - Diễn đàn rao vặt, Apple

Komentáře

Nahoru