Unseen Art – klasické umění pro nevidomé díky 3D tiskárně

Projekt Unseen Art, za kterým stojí designér Marc Dillon z Helsinek, pomáhá nevidomým poznat klasické umění, které je pro nás často samozřejmostí, díky 3D tisku. Představte si, že vůbec nevíte, jak vypadá úsměv Mona Lisy. Víte, že se o tomto obraze často mluvilo, zejména za vašich školních let…ale jsou tu lidé, kteří o něm slyšeli také a stále nevědí, jak toto úžasné dílo vypadá.

Finský designér Marc Dillon z Helsinek se rozhodl pomoci nevidomým poznat klasické umění. Projekt Unseen Art byl představen na Indiegogo, kde je možné zakoupit si 3D obrázek Mony Lisy.K vytvoření těchto uměleckých děl postačí písek a 3D tiskárna. Pokud se projektu povede dobře, Marc Dillon tak může pomoci milionům nevidomých lidí poznat klasické umění.

qo0vfqkayhna9rumevyo

classical-paintings-3d-printing-blind-feel-unseen-art-28

classical-paintings-3d-printing-blind-feel-unseen-art-17

classical-paintings-3d-printing-blind-feel-unseen-art-26

Zdroj: boredpanda, indiegogo

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru