Dnes vyšlo 1 článků

Úsměv, vyletí ptáček! – usmějte se do elektronového mikroskopu

Makro-fotografie nabízejí pohled na detaily a dávají tak předmětům novou perspektivu. Je vážně zajímavé, co všechno se dá prostřednictvím elektronového mikroskopu vyfotit…

Nejzajímavější jsou fotografie, když jsou několikanásobně zvětšené. Jsou fascinující, zajímavé a prostě ojedinělé, protože asi nikdo z nás nedělá tzv. makro-fotografie denně (možná ano, ale osobně žádného makro-fotografa neznám), i když je tato technika v současnosti dostupná takřka každému (hlavně milionářům a lidem, co si žijí na vysoké noze).

Detaily a nová perspektiva

Tato technologie nabízí pohled na detaily, které nezahlédne ani lidské oko, a dává tak předmětům úplně novou perspektivu.

Abyste mohli pořizovat následující fotky, nestačí mít pouhý fotoaparát (zrcadlovku), možná kdybyste si koupili nějaký zoom objektiv, ale i přesto nedosáhnete takové kvality. Pro pořizování takových to fotek potřebujete elektronový mikroskop, který si bohužel domů vážně nejde pořídit… A pokud byste ho doopravdy chtěli musíte mít buďto nějakou laboratoř a hlavně plný bankovní účet… Podívejte se tedy na několik fotografií zhotovených z Dartmouth College Electron Microscopy.


01-mikrofotografie

02-mikrofotografie

03-mikrofotografie

04-mikrofotografie

05-mikrofotografie

06-mikrofotografie

07-mikrofotografie

08-mikrofotografie

09-mikrofotografie

10-mikrofotografie

11-mikrofotografie

12-mikrofotografie

13-mikrofotografie

14-mikrofotografie

15-mikrofotografie

17-mikrofotografie

18-mikrofotografie

19-mikrofotografie

20-mikrofotografie

21-mikrofotografie

22-mikrofotografie

23-mikrofotografie

24-mikrofotografie

25-mikrofotografie

26-mikrofotografie

27-mikrofotografie

28-mikrofotografie

29-mikrofotografie

30-mikrofotografie

31-mikrofotografie

32-mikrofotografie

zdroj: creativelife.cz

 

 

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru