V celé ČR máme jen dva kokoty

Je to opravdu hodně překvapivé zjištění a zřejmě se vám vůbec nebude chtít tomu věřit. Ale je to statisticky doloženo. V celé České republice jsou pouze dva kokoti.

Jistě jste již slyšeli o webu www.kdejsme.cz. S pomocí této aplikace si můžete jednoduše vyhledat, kde všude v Česku žijí lidé s vaším příjmením nebo jménem. Všechno je tam graficky pěkně vyznačeno, takže uvidíte rozmístění po celém Česku. Jako bonus budete omámeni mnoha ohromujícími čísly, která si stejně nezapamatujete. Ta vás budou informovat o četnosti vašeho příjmení, jeho pořadí mezi ostatními a podobných věcech.

Občas tam ale narazíte na něco skutečně zajímavého. Třeba na počet Kokotů v České republice. Podle statistik jsou u nás totiž jenom dva. Jestli máte pocit, že je oba znáte ze svého okolí, zřejmě se mýlíte. Žijí totiž na úplném kraji na východě naší země. Jeden z nich se vyskytuje v Karviné a druhý v Havířově. A nejméně ten z Karviné je rozhodně ženatý. Paní Kokotové se totiž v naší republice vyskytují dokonce tři. Dvě bydlí v Karviné.

kokot_kde_jsme

Statistiky jsou skutečně zajímavé věci. Avšak nezapomínejte, že statistik je někdo, kdo vám tvrdí, že pokud máte hlavu v mrazáku a nohy v zapnuté troubě, tak se cítíte – průměrně vzato – velmi příjemně…

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

  • Nemělo by v nadpise být velké „K“, když jde o příjmení? kokotů s malým k tady máme určitě více :-D

    • Aneta Dufková

      Přemýšlela jsem o tom, když jsem to psala… Připadalo mi, že kokot s malým K zaujme rozhodně více :-D s velkým by mohlo být hned na první pohled jasné, že jde jen o příjmení

Nahoru