V čem jezdí zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg? Po deseti letech investoval do exotiky

V čem jezdí zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg? Po deseti letech investoval do exotiky

Právem se mu přezdívá „nejmladší milionář“, neboť již v poměrně útlém věku má majetek o hodnotě 30 miliard dolarů. Správně jste pochopili, že se jedná o zakladatele nejpopulárnější sociální sítě Facebooku Marka Zuckerberga. Ten si po deseti letech koupil nejexotičtější auto na trhu. Kolik ho stálo?

Mark si deset let od založení hvězdné sociální sítě pořídil jedno z nejexotičtějších aut, které lze vůbec na trhu sehnat. Své (poměrně lehce nabité) jmění investoval do automobilu Pagani Huayra.

Pagani ve Severní Americe

Po vyřešení veškerých  problémech s importem se značka Pagani pustila do obchodu v Severní Americe. A právě jedním z prvních zákazníků této značky byl právě současný výkonný ředitel Facebooku – mladý Mark Zuckerberg.

huyara

Z klasiky na luxus

Možná by ještě stálo za zmínku, čeho si vlastně dopřával Mark dosud. Pravdou je, že to nebyl zrovna ukázkový miliardář, neboť nejezdil v žádném luxusu. Zůstával spíše u klasiky v podobě Honda Fit, Acura TSX a VW Golf GTI.

mark-zuckerberg-reportedly-buys-pagani-huayra-83828_1

Asi vás zajímá, proč Marka zrovna toto auto lákalo. Proč tedy?

Auto za „pouhých“ 1,3  milionů dolarů

Oplývá totiž 730-koňovým 6 litrovým V12 twin-turbo AMG motorem, který bychom nalezli přímo ve středu vozidla, což je tedy známkou perfektního vyvážení auta. Mark ani nemusel sahat do kapsy moc hluboko, neboť tento vůz stojí „pouhých“ 1,3 milionů dolarů.

pagani

Z nuly na sto kilometrů v hodině dostane za 3,2 sekundy. A to je jenom začátek, toto auto dokáže totiž v maximální rychlosti jet 370 km/h.

Zdroj: autoevolution.com

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru