Tisková zpráva: V červenci bylo více spamu, „rhybáři“ šli po penězích

Praha, 2. září 2014 - V červenci se roztrhl pytel s finančním phishingem (rhybařením). Konkrétně se počet podvodných e-mailů zneužívajících jména velkých bank, platebních služeb, e-shopů a podobných organizací zvýšil o 7,9 procentního bodu. Celkem představovaly tyto zprávy 42 % všech phishingových e-mailů. Vyplývá to ze statistik Kaspersky Lab o spamu v červenci.

Podíl spamu se na celkovém objemu e-mailového provozu zvýšil v červenci o 2,2 procentního bodu na 67 %. USA jsou s 15,3 % v čele zemí, z nichž spamy pocházejí, následovány Ruskem s 5,6 % a Čínou s 5,3 %.

Spammeři se nechali v tématech svých nevyžádaných zpráv inspirovat létem – nabízeli klimatizaci, větráky, fólie na okna chránící proti slunci, lahve s vodou, kosmetiku na opalování nebo třeba sluneční brýle.

Zprávu o červencovém spamu od Kaspersky Lab si přečtěte na stránkách Securelist.com.

Štítky: ,

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru