V Londýně jezdí první bezpilotní vozidla

Hlavní metropole Spojeného království je charakterizovaná jako revoluční a pokrokové město, které je vůči inovacím otevřené. Když se ohlédneme do minulosti, v roce 1863 se Londýn jako první pyšnil podzemní dráhou. Ale vraťme se do současnosti. Trojice britských společností – Westfield Sportscars, Heathrow Enterprises a Oxbotica – zprovoznila první autodráhu s bezpilotními automobily.

Výše zmíněné britské společnosti se rozhodly navázat spolupráci a společnými silami vybudovat ojedinělý dopravní systém. Všechny společnosti disponují bohatými zkušenostmi v oblasti inženýrství a softwarového řešení. Pod záštitou firmy Westfield je konstruování a testování vozidel, firma Heathrow Enterprises měla na starosti softwarové inženýrství a firma Oxbotica mapovala, lokalizovala a plánovala trasy. Projekt s názvem GATEway (Greenwich Automated Transport Environment) stál osm milionů britských liber.

GATEway-pod

První bezpilotní auta jsou v Londýně.

Bezpilotní vozidla nachází uplatnění k přepravě cestujících. Nicméně nahradí také zásobovací dodávky. A v neposlední řadě budou použity k testování, jak veřejnost bude reagovat na automobily bez řidičů.

Aktuálně se dají bezpilotní vozidla použít ke zkrácení cesty z parkoviště u letiště Heathrow k odbavovacím branám. Cesta z parkoviště na letiště trvá pouze šest minut, přičemž bezpilotní automobil jede rychlostí 40 km/h.

Momentálně se spekuluje, jaká další trasa bude vybudovaná pro tento typ automobilů. Předpokládá se vybudování trasy kolem obytné oblasti Greenwiche, stanice metra North Greenwich a v okolí centra O2.

Zdroj / Foto: Mashable

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru