V zahraničí se opět baví na účet ČR: 600 000 korun na kalhotky s bobrem a slipy s ptákem

Ministerstvo životního prostředí České republiky na sebe váže pozornost nejen zahraničních tištěných a elektronických magazínů, ale i široké veřejnosti. Nechalo totiž nechat vyrobit reklamní předměty v hodnotě 600 000 korun, a to ne ledajaké. Bílé kalhotky s obrázkem bobra a slipy stejné barvy, jež zdobí obrázek kormorána!
Reklamní kalhotky a slipy

Podpora české přírody „počesku“…

Ministerstvo životního prostředí se rozhodlo k tomuto kroku na poslední chvíli. Je totiž zapotřebí vyčerpat peníze, jež jsou stanoveny letošním rozpočtem. Jediné, co tedy ministerské úředníky zřejmě napadlo, je výroba provokujících propagačních předmětů. Smlouva týkající se realizace má být podepsána ještě do konce roku.

Komentář ministra: Vtipné upozornění na ochranu přírody

V rámci celkové sumy 600 000 korun budou vyrobeny nejen zmiňované kusy spodního prádla, ale také klasické reklamní předměty. Jde zejména o tužky, deštníky, samolepky anebo omalovánky pro děti.

Tomáš Podivínský, současný dosluhující ministr životního prostředí, upozorňuje na to, že kdyby nebylo součástí dodávky spodní oblečení, o reklamních předmětech by se nemluvilo a nikdo by se o ně nezajímal. Takto si dle jeho slov lidé uvědomí, že je nutné snažit se pečovat o bobry a velké ptáky.

Duha: Nápad ministerstva je ubohý

Hnutí Duha angažující se v oblasti ochrany přírody tuto propagaci kritizuje. Mluvčí Duhy Jan Piňos označil celou akci za ubohou. Peníze se dle něj daly využít mnohem smysluplněji. Dále řekl, že je sice šokovaný, ale nikoli překvapený.

Ministerstvo je nyní stále řízeno ODS. Současný ministr pracoval v minulosti jako náměstek exministra Tomáše Chalupy, jenž je členem ODS. Piňos mimo jiné upozornil, že jak bobr, tak i kormorán byli v nedávné minulosti vyškrtnuti ze seznamu ohrožených druhů zvířat.

Jan Piňos                                                                           Jan Piňos

Již druhé kontroverzní rozhodnutí

Podívínského reklamní kampaň, která mimo jiné znechutila i Zelené v čele s Ondřejem Liškou, ale není ojedinělým krokem. Nedávno obhajoval ministr nákup 130 zbrusu nových vozů pro své ministerstvo.

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2527249/Czech-environment-ministry-blows-budget-beaver-knickers.html

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru