Ve Švýcarsku vznikne věžák pokrytý jehličnany

Ve švýcarském městě Lausanne vznikne 117 metrů vysoký, celozelený věžák, který bude osázen zejména jehličnatými stromy. Za projektem stojí italský architekt Stefano Boeri, který již navrhl dvě obdobně vysoké budovy v Miláně. Půjde tak o první projekt na světě, kdy bude vysoká budová celá pokryta jehličnany.

Italský architekt, Stefano Boeri, chce vybudovat 117 metrů vysoký dům v Lausanne ve Švýcarsku, která bude osázená stromy. Jde tak o první budovu na světě, která bude celá pokryta jehličnatými stromy a lidé budou žít, jakoby měli les na dosah.

apartment-building-tower-trees-tour-des-cedres-stefano-boeri-7

Tento zelený „věžák“ bude domovem pro 100 stromů, 600 keřů a 18 000 zelených rostlin na ploše zhruba 3000 metrů čtverečních zeleně. Rostliny nebudou plnit pouze okrasnou funkci. Budou chránit byty před vedrem v horkých dnech, prachem i hlukem. Navíc v bytech nebude chybět nádherný výhled na město.

apartment-building-tower-trees-tour-des-cedres-stefano-boeri-20

apartment-building-tower-trees-tour-des-cedres-stefano-boeri-20 apartment-building-tower-trees-tour-des-cedres-stefano-boeri-28

apartment-building-tower-trees-tour-des-cedres-stefano-boeri-22

apartment-building-tower-trees-tour-des-cedres-stefano-boeri-5

apartment-building-tower-trees-tour-des-cedres-stefano-boeri-24

Zdroj/foto: stefanoboeriarchitetti, boredpanda

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru