Ve vesmíru vykvetla úplně první květina!

Mezinárodní vesmírná stanice zaznamenala další historický okamžik. Americký astronaut Scott Kelly na svém účtu na Twitteru oznámil, že se povedlo vypěstovat úplně první květinu ve vesmíru. Jedná se o cínii neboli ostálku, která vykvetla díky hydroponické laboratoři VEGGIE.

Úspěch je výsledkem testu započatého v listopadu loňského roku a navazuje tak na dřívější úspěšné vypěstování hlávkového salátu a pšenice. 

Vesmírné zahrady představují potenciální velmi spolehlivý zdroj potravy pro celou posádku při možných výzkumných misích do hlubokého vesmíru. Kromě získávání nových poznatků, pozorování růstového cyklu květiny nebo jejích případných odlišností od stejného druhu vypěstovaného na Zemi, chtěli výzkumníci také otestovat, zda-li budou mít živé rostliny na palubě vliv na morálku posádky.

Screenshot_6

Screenshot_7

Zdroj: Twitter, Novinky

Natálie je další ženou v naší redakci magazínu Objevit.cz (celkově čtvrtou :-)). Věnuje se převážně novým technologiím, marketingu a sociálním sítím. Natálie se zajímá také o zdravý životní styl a pomocí Instagramu se snaží motivovat a inspirovat ostatní fitness nadšence.

Komentáře

Nahoru