VertiGo, robot, který dokáže lézt po zdi jako Spiderman

Jmenuje se VertiGo a je schopný lézt po stěně jako Spiderman. Ano, jedná se o robota, kterého vyvinula společnost Disney Research v Zürichu spolu se společností ETH, která se věnuje vědě, technice a matematice.

Tento robot dokáže šplhat po stěnách a to díky páru sklopných vrtulí. Navíc je robot vybaven dvěma řízenými koly, takže se ovládá stejně snadno jako RC autíčka. Nicméně, na rozdíl od RC autíček má robot 2 infračervené senzory, díky kterým se dokáže lépe orientovat v prostoru.

,,VertiGo je prozatím pouze prototyp, takže není dostupný pro širokou veřejnost. Tento robot má potencionální využití v zábavě, kde dokáže poskytnout vizuální efekty, dále například v průmyslu, kde může dohlížet na celý chod,“ uvedl Dr. Paul Bearsley.

VertiGo-a-Wall-Climbing-Robot-including-Ground-Wall-Transitionn-Image

Natálie je další ženou v naší redakci magazínu Objevit.cz (celkově čtvrtou :-)). Věnuje se převážně novým technologiím, marketingu a sociálním sítím. Natálie se zajímá také o zdravý životní styl a pomocí Instagramu se snaží motivovat a inspirovat ostatní fitness nadšence.

Komentáře

Nahoru