Vězení přeměněno v prvotřídní luxusní hotel

Před sedmi lety se zavřely brány jednoho z nizozemských vězení, kterému se přezdívá Het Arresthuis. Ale, co dělat, když je vězení zavřené? Nechat ho chátrat? Nebo ho někomu prodat? Majitelé vězení zvolili tuto druhou variantu a vězení prodali do rukou holandské firmy Van der Vank, která vězení kompletně zrenovovala do moderního a luxusního hotelu. Musím říct, že vězni by se do tohoto vězení stoprocentně hrnuli.

Od roku 1863 fungovalo v Nizozemsku vězení nazývané Het Arresthuis. Avšak před 7 lety se brány toho to vězení definitivně uzavřely. Pod svá křídla si budovu vzala holandská firma Van der Vank, která vlastní velkou řadu hotelů a restaurací po celém Holandsku.

Náročný finanční projekt přináší ovoce

Tato firma se vrhla do finančně náročného projektu a 105 cel zmodernizovala, opravila a přestavěla do luxusních čtyřiceti pokojů a chodeb. Celá vizáž bývalé věznice se tak změnila, avšak jako připomínku na původní význam budovy, zde zůstaly původní vězeňské dveře. Jednou z “vychytávek” tohoto luxusního “vězení” však je, že na dveřích každého pokoje naleznete jeden ze čtyř štítků – “Vězeň”, “Právník”, “Soudce” a “Ředitel”. Hodlám si říct, že jsou apartmá nazvaná podle prestižnosti a luxusu pokoje (a podle toho, kolik peněz zákazník do hotelu “investuje”).

Het-Arresthuis

5 1024x768_Archi.int_Het_Arresthuis_20110710_0081-Edit f  het-arresthuis-4 het-arresthuis-outside-room[2] het-arresthuis-yard2[2] Sans titre 3

Zdroj: www.dezeen.com

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru