Viděli jste již nový iPhone 5S? Ne? V Číně již ano. Výrobcem je samozřejmě GooPhone

Viděli jste již nový iPhone 5S? Ne? V Číně již ano. Výrobcem je samozřejmě GooPhone

Jak jistě víte, Apple vydává nový iPhone asi jednou ročně. To znamená, že se letos očekává další, minimálně vylepšený iPhone. Jelikož již zazněly spekulace o tom, že půjde o iPhone 5S a nikoliv o iPhone 6, znamená to, že půjde pouze o vylepšenou verzi předchozího modelu, bez zásadních změn například v designu. Toho se chopila známá čínská „kopírovací“ společnost GooPhone.

GooPhone i5S

Popularita této „exotické“ firmy díky těmto detailním kopiím, většinou se lišících pouze vytištěným názvem firmy či logem, stoupá velmi rychle. Kromě iPhonů totiž tato firma kopíruje i například Samsung Galaxy S3, HTC One X či iPad mini. No, a jako u všech kopírovaných smartphonů má i tento operační systém Android namísto iOS. Takové zařízení tedy může být jednou z možností, jak mít „něco“ jako iPhone s Androidem.

Kvůli velmi nízké ceně (99 dolarů pro prvních 1 000 šťastlivců, odvážejících si koupit tento kousek, 149,99 dolarů pro ostatní) však není výbava nejlepší. Kromě zmíněného Androidu 4.1 Jelly Bean (ten je samozřejmě upravený, kompletně se podobá prostředí iOS) zde najdeme také dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz, 512 MB RAM či 5 Mpix fotoaparát. Stejně jako iPhone 5 má 4 palcový displej.

Nakonec nezbývá nic jiného, než aby si to GooPhone dal patentovat a Apple měl následně problémy s prodejem iPhonu 5S ;). Ale nebuďme škodolibí, vždyť nejhezčí věcí na celém GooPhonu i5S je včelička (logo GooPhonu) místo jablíčka (logo Applu)…

Mimochodem, další detailně zkopírovaná zařízení od firmy GooPhone naleznete na stránce www.goophone.hk.

 

Zdroj: AndroidAuthority

Aktivní mladý student se zálibou v informačních technologiích, operačních systémech, mobilních zařízeních, programování a psaní. Velký fanoušek mobilního operačního systému Android a šťastný majitel několika Androidích zařízení.

Komentáře

Nahoru