VIDEO: Jak si technologičtí giganti představují budoucnost

VIDEO: Jak si technologičtí giganti představují budoucnost

Každá IT firma se snaží přispět do krásné budoucnosti. Mají také celkem slibné vize, ve kterých jsou v hlavních rolích především chytrá zařízení a kvalitní dotykové displeje. Na tom se schodují takřka všechny technologičtí giganti počínaje Googlem až po Apple. No, abych pravdu řekl, čeká nás celkem zajímavá budoucnost!

Asi každý si našel oblibu v poslouchání o tom, jak to bude vypadat v budoucnosti. Létající auta, vznášející se budovy a levná zdravotní péče. To jsou všechno sice hezké, ale prozatím nerealizovatelné plány. Možná si i vy představujete, že za několik let bude budoucnost jako v tom slavném filmu „Návrat do budoucnosti“. Avšak technologičtí giganti, tedy firmy se silnými jmény v oboru mají trošku jinou představu, která je více realizovatelná a vypadá celkem slušně. Jak si tedy představují budoucnost velké IT firmy?

Google

Kalifornský velikán – společnost Google si budoucnost představuje celkem jasné. Kolem nás budou chytrá zařízení, která nám budou pomáhat zlepšovat život. V budoucnosti z pohledu Google se setkáme s Androidem L nebo Android Wear (chytrými hodinkami), Google Fit nebo plánovaným systémem Android Auto.

Microsoft

Společnost Microsoft má také poměrně hezkou představu. Kolem nás budou v roce 2020 všude chytrá zařízení a dotykové displeje té nejlepší kvality. Dokonce i lednička bude chytrá! Celkem hezká představa, nemyslíte?

Stará představa Microsoftu z roku 2001

Celkem zajímavé porovnání technologií. Předešlé video ukazovalo celkem povedenou budoucnost. Avšak Microsoft nad tímto tématem přemýšlel již v minulosti, vytvořil totiž ještě jedno video – před 13 lety, tedy video z roku 2001. Jak si tedy představoval Microsoft budoucnost v roce 2001?

Corning

Společnost se silným jménem v oblasti displejů. Produkty této firmy  používá například společnost Apple, respektive používá jejich produkt Gorilla Glass. Tato společnost taky má celkem dobrou vizi a vidí potenciál v dotykových displejích.

Nokie

Jako další zde máme bývalou společnost Nokia, která již před nedávnem přešla pod ochranná křída Microsoftu. V této firmě opět vsázejí na potenciál chytrých zařízeních a kvalitních dotykových displejích na každém rohu.

Samsung

Do naší sbírky chybí už jenom ty největší velikáni. Tentokrát zde máme celkem přijatelnou vizi korejského Samsungu, která se celkem shoduje s těmi předešlými. Opět v hlavní roli máme chytrá zařízení a pohledné dotykové displeje.

Apple

Jako poslední zde máme Apple. U toho se nám bohužel nepodařilo najít jiné video s tématem budoucnost. Avšak podařilo se nám najít alespoň video, které pojednává o budoucnosti chytrých hodinek se stylovým názvem iWatch.

Zdroj: YouTube

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru