Video: Na Tchaj-wanu už podruhé explodovala obří žlutá kachna

Za nevyjasněných okolností explodovala na ostrově Tchaj-wan obrovská žlutá kachnička. Ještě zajímavější však je, že už je to podruhé, co se taková věc zrovna na Tchaj-wanu udála. Celý svět se tomu diví. Takže to taky musíte vidět.

Obří kachny navrhuje holandský umělec Florentijn Hofman. Měly by být takovou zvětšenou verzí populární kachničky do vany. Byly rozmístěny všude možně po světě v různých velikostech. Největší, která byla postavena v roce 2007 ve Francii, měří 26x20x32 metrů a váží přes 600 kg. Ta naše v Tchaj-wanském Keelungu je s rozměry 25x18x18 o něco menší. Tedy byla.

exploze_kachny

Fotografie: Sam Yeh

Nafukovací kachnička explodovala minulý týden v úterý, pouhých 11 dní poté, co byla vybudována. Nikdo si není přesně jistý, co explozi způsobilo, avšak jedna teorie by tu byla. Kachničku možná velmi agresivně napadli orli!

Že by tedy na Tchaj-wanu měli super agresivní orly, když je to už druhý případ tamní exploze kachny? Poprvé to podle všeho ale způsobil výpadek proudu. A jedna odolná zatím přežívá. Vzhledem k možnosti blížícího se tajfunu byla totiž třetí tchaj-wanská kachnička v září loňského roku přesunuta na břeh.

Měla slavit nový rok

Na oslavy nového roku přijely do Keelung davy lidí. Kachnička měla být důležitou součástí oslav. Ale ona si klidně explodovala. A to ještě před zraky desítek lidí shromážděných na nábřeží.

„Chceme se omluvit příznivcům žluté gumové kachny,“ řekl organizátor Huang Jing-tai novinářům. „Budeme ji pečlivě zkoumat, abychom odhalili příčinu.“

Zdroje: BBC, The Guardian, Channel News Asia

Komentáře

Nahoru