VIDEO: Obrovský skok z pohledu parkouristy

Videa natočené pomocí kamery GoPro jsou velmi populární. Již dříve jsme vám například ukazovali jak hasič zachránil malé koťátko nebo například riskantní jízdu na kole. A i nyní si ukážeme něco adrenalinového – parkour.

Co je to parkour, popřípadě freerun vám asi nemusíme příliš popisovat. Ale jenom ve zkratce – jedná se o překonávání libovolných překážek v okolním prostředí, často ve městech.

A tím překonáváním myslíme jak obyčejnou chůzi, tak i běh, kotouly ale i třeba skoky. A jeden takový pořádný skok můžete vidět i v tomto videu, kde ho provádí kaskadér Ethan Swansong.

Samotná příprava je velice zajímavá, ale pokud vás zajímá pouze samotný kousek, tak ve videu skočte rovnou na 1:10. Za necelý týden toto video vidělo více než 3 a půl milionů lidí.

Jestli vás toto video zaujalo, tak vám doporučujeme další videa tohoto kaskadéra. Nejsou sice v takové kvalitě, ale pořád se jedná o slušné kousky. Například o skok mezi dvěma budovami:

Teď už můžeme jenom doufat, že se po tomto nejnovějším kousků Ethanovi nic nestalo a že nám časem ukáže i další obdivuhodné kousky.

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru