VIDEO: Raketa Falcon 9 úspěšně přistála na mořské plošině!

Přibližně před měsícem vyslala společnost SpaceX do vesmíru raketa a snažila se s ní přitát na mořské plošině. Tento pokus ovšem nevyšel a raketa Falcon 9 narazila příliš tvrdě a rozbila se.  A jak můžeme vidět, společnost SpaceX se nevzdává. Na videu můžete vidět 5. pokus o přistání na vodní plošinu, který byl konečně úspěšný.

Historický okamžik se stal 8. května ve 22:40 našeho času, kdy se se raketě Faclon 9 podařilo úspěšně vrátit na Zem nedaleko floridských břehů. Celé přistání trvalo pouhých 8 a půl minut. Není se čemu divit, že všichni jásají. Jedna raketa Falcon 9 totiž vyjde na 60 milionů dolarů, což je v přepočtu cca 1,42 miliardy korun. 

Hlavním cílem této mise bylo dopravit náklad na Mezinárodní vesmírnou stanici a podle dostupných informací, by měl odpojený modul z rakety Falcon 9 dorazit už v neděli.

spacex-falcon-elon-dragon-space2

Zdroj: Dailymail

Natálie je další ženou v naší redakci magazínu Objevit.cz (celkově čtvrtou :-)). Věnuje se převážně novým technologiím, marketingu a sociálním sítím. Natálie se zajímá také o zdravý životní styl a pomocí Instagramu se snaží motivovat a inspirovat ostatní fitness nadšence.

Komentáře

Nahoru