VIDEO: Také vás popadá deprese pokaždé, když si zapnete Facebook?

Přijdete domů z práce. Zapnete si Facebook, kde vidíte, jak se každý suprově baví s kamarády, zatímco vy se už pátý rok v kuse nudíte sami doma. Vidíte fotky vašich přátel z dovolených. Ale vy sami jste už 4 roky neměli žádnou dovolenou. Máte na očích spokojené výrazy vašich bývalých partnerek a partnerů, kteří nyní bez vás žijí v idylickém vztahu. A v tu chvíli si uvědomíte, že váš život nestojí za nic.

Ale to nemusí být vůbec pravda. Třeba vy sami žijete daleko hodnotnější život. Jen se tím nechlubíte na Facebooku. Ostatně o tom také pojednává i tohle video. O tom, jak může vypadat život jednoho takového „naprosto“ spokojeného uživatele Facebooku. Plyne z něj jen jedno jediné. Nesuďte a nehodnoťte sami sebe (a ani ostatní) podle toho, co vidíte na Facebooku. Náš život na Facebooku je totiž často jen umělá přetvářka. Je to ukázka života, který bychom chtěli mít, ale nemáme.

Takže otázka na závěr.  Ještě stále máte pocit, že vás život stojí za houby?

Život na Facebooku je přetvářka

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru