VIDEO: V Amazonu pracuje 15000 robotů, co tam dělají?

Jeden z nějvětších internetových obchodních portálů nepřestává šokovat. Řeč je o Amazonu, o kterém se v poslední době nezmiňujeme poprvé. Před několika dny jsme tu mluvili o jeho přípravách na Vánoce a měli tak šanci nahlédnout do skladů této rostoucí a perspektivní společnosti. 

Amazon však před několika dny odtajnil i další suprovou věc – roboty. Jedná se doopravdy o malé, ale praktické roboty od firmy Kiva Systems, kteří dokáží převážet velké náklady. A to se v obřích skladech, které Amazon má, určitě vyplatí. Firmu stála tato paráda bezmála 775 milionů dolarů, což je za 15tisíc robotů celkem přijatelná cena.

Amazon nechce vyměnit stroje za lidi, ba naopak

Amazon však nechystá vyměnit lidi za stroje. S roboty počítá pouze jako s pracovní sílou, která má „přikládat ruku k dílu“ a usnadňovat tak práci. Společnost dokonce plánuje přijmout 80 000 zaměstnanců, aby zvládli sezónní nával. 

Zdroj: TechCrunch

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru