VIDEO: V přímém přenosu zmizel celý fotbalový trávník

VIDEO: V přímém přenosu zmizel celý fotbalový trávník

Světový fond na ochranu přírody snažící se zachránit brazilskou zeleň přišel s naprosto originální kampaní. Během mezistátního ženského fotbalového utkání mezi Brazílií a Dánskem zmizel za čtyři minuty celý fotbalový trávník. Zajímá vás proč se tak stalo? A jak je to možné?

Vydařená kampaň

Světový fond na ochranu přírody (WWF) vymyslel skvělou kampaň, jak upozornit na současný problém. Každé čtyři minuty je na území Brazílie zničený les o rozloze fotbalového hřiště. Proto pro diváky naoko zmizel během přímého přenosu symbolicky celý trávník během čtyř minut ve fotbalovém utkání žen Brazílie vs. Dánsko.

V 50. minutě utkání se začala postupně zabarvovat hrací plocha hnědou barvou a za čtyři minuty jí bylo kompletně pokryt celé hřiště. Změnu mohli samozřejmě sledovat jen televizní diváci. Na ty bylo také zacílena celá tato kampaň. Během přenosu byli televizní diváci odkázáni na webové stránky, kde také mohou přispět k ochraně před deforestrací (odlesnění dříve zalesněných ploch).

Po skončení fotbalového utkání se zvedla návštěvnost propagovaných stránek o 73 %. Utkání nakonec Brazilky vyhrály, ale výsledek teď není podstatný. Divákům nejoblíbenějšího sportu v Brazílii byla především ilustrována devastace jednoho lesa v reálném čase.

Podívejte se, jak vypadala tato originální reklamní kampaň na televizní obrazovce

Komentáře

Nahoru