VIDEO: Výzkum dokázal, že se žvýkačkou v puse působíte příjemněji!

Od malička nás učí, že žvýkat žvýkačku je vlastně neslušné. Nikomu se nelíbí, jak při žvýkání mlaskáte, už ve škole jsme museli vždycky v hodině chodit žvýkačku vyhodit nebo ji úspěšně skrývat. Zároveň se ale čas od času objeví názory, že žvýkání uklidňuje nebo podporuje činnost mozku. A tenhle experiment navíc dokázal, že s ní na okolí působíte příjemněji!

1. října loňského roku se v Muzeu současného umění v Buenos Aires sešlo pět dvojic identických dvojčat. Beldent, výrobce žvýkaček, si je pozval pro experiment s názvem ALmost identicAL. Dvojčata stejně vypadala, byla stejně oblečena a seděla vedle sebe. Byl v nich jen jediný rozdíl. Jeden ze dvojice po celou dobu akce žvýkal žvýkačku.

almost-identical

Pak kolem nich procházeli lidé, kteří se vždy na chvíli usadili a odpovídali na otázky, které jim byly pouštěny do sluchátek: Který z nich vypadá, že má více přátel? Který z nich vypadá, že má více imaginárních přátel? Která z nich vypadá, že dostává více pozvánek na párty? Který z nich má lepší sexuální život?

A výsledky byly jasné. Experimentu se zúčastnilo 481 lidí. 73 % z nich se zdála příjemnější ta dvojčata, která zrovna žvýkala žvýkačku. Je to tak. Se žvýkačkou v puse jednoznačně vypadáte jako pohodáři. Souhlasíte?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru