VIDEO: Zdokonalení angličtiny nenásilnou metodou, pokecejte s americkým důchodcem

Brazilská jazyková škola přišla s originálním nápadem, jak pilovat angličtinu u studentů, kteří z nějakého důvodu nemohou vycestovat do zahraničí. Zavedli proto internetový program, kdy se student spojí s americkým důchodcem, který si se studentem velice rád popovídá. Docela dobrý způsob, jak zdokonalit jazyk, nemyslíte?

Říkali jste si někdy, že sice umíte docela anglicky, ale není to to pravé ořechové, možná dobré řešení je vycestovat do nějaké země, kde je angličtina úředním jazykem. Avšak co mají dělat lidé, kteří nemají tu možnost vycestovat do zahraničí? Jak se oni mají zdokonalovat v jazyce? Možná vás napadne, že od toho mají školu, ale stačí se jenom podívat na naše školství a zjistíte, že vás po několika letech mučení naučí jenom základy, s kterými si vystačíte minimálně.

Možnost se zdokonalit. Jak? Díky důchodcům

Proto brazilská jazyková škola nazvaná CNA přišla s dobrým a zároveň zajímavým nápadem, jak těmto lidem pomoci, když se chtějí zdokonalovat v angličtině a nemohou vycestovat. Jak tady? Vymyslela internetový program, kde mají tito žáci možnost komunikovat a zdokonalovat angličtinu s rodilým americkým mluvčím. Avšak jak donutit někoho, aby se s vámi neustále bavil? Je jenom jedna možnost, najít lidi, kteří téměř nic nedělají. A jedinou možností proto jsou důchodci z domovů pro seniory v Chicagu.

Užitek pro obě strany

Tento zajímavý program tedy nepřináší užitek pouze studentům, ale i osamělým důchodcům, kteří si chtějí furt jenom povídat, alespoň se nenudí…

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru