Visions Photo Editor: grafický editor a prohlížeč s 3D rozhraním

Visions Photo Editor: grafický editor a prohlížeč s 3D rozhraním

V posledních měsících je internet zásobován slušným počtem programů pro všechny operační systémy, především jde ale o Windows. Protože jsou katalogy programů doslova plné alternativního software, rozhodli se někteří programátoři nasadit jiný pohled na vývoj. Většina uživatelů nepotřebuje nástroj se stovkami funkcí, ale upřednostní přehlednost a celkové designové zpracování. Ačkoliv je Visions Photo Editor zdarma, uvedené vlastnosti mu rozhodně nechybí.

Visions Photo Editor je 3D grafický editor a prohlížeč obrázků. Disponuje řadou užitečných editačních funkcí, mezi nimiž se občas najde i nástroj, který byste v ostatních editorech těžko vyhledali. Program byl vytvořen pro všechny skupiny uživatelů. S ovládáním si tedy nebudou muset dělat hlavu ani začátečníci. Stejně jako pokročilejší uživatele, tak právě začátečníky, jistě osloví částečné 3D uživatelské rozhraní. 3D prostředí je u grafických editorů a prohlížečů velmi ojedinělé.

Instalace editoru

Nutností ke spuštění editoru Visions Photo Editor je instalace. Instalační soubor je možné stáhnout z určitého katalogu programů nebo přímo z oficiálních webových stránek. Doporučujeme stažení právě ze stránek distributora, kde najdete vždy tu nejaktuálnější a tedy nejlepší verzi. Instalace probíhá velice rychle. I přes to čtěte každou větu, která ji provází. Předejdete tak dodatečné instalaci toolbaru, který mezi komunitou uživatelů není příliš oblíbený.

O programu Visions Photo Editor

Hned prvním důležitým krokem po spuštění programu je výběr složek, ze kterých má prohlížeč obrázky čerpat. Editor disponuje také funkcí, která provede sken všech složek s obrázky a vybere osm nejlepších, které se následně dostanou na hlavní stránku s 3D rozhraním. Celkově je program vybaven čtyřmi základními kartami, mezi nimiž lze libovolně přecházet.

První z nich je Galerie. V té jediné můžete vidět, jak vypadá 3D rozhraní, které nevyžaduje speciální brýle. Složka Galerie je tedy určena převážně k prohlížení dostupných obrázků a fotografií. Další kartou je Editace. K ní není nutné nic dodávat. Jedná se o vyhrazený prostor k editování obrázků. Třetí kartou je Tisk. V ní lze vytvářet vlastní vzhledově přizpůsobitelné kalendáře, fotoalba, portfolia, pohledy nebo karty k narozeninám nebo výročí. Poslední kartou je Sdílení. Pomocí této karty je možné obrázky nebo vytvořená alba sdílet po internetu.

Co se týče funkcí pro editování a celkové vylepšování obrázků, určitě potěší nástroje například pro redukci šumu, odstranění efektu červených očí, ořezávání, otáčení nebo aplikování některého z filtrů nebo efektů. Jak už bylo řečeno, program umožní i vytváření vlastních pohlednic, kalendářů, knih nebo fotoalb. Rozhodně se nedá říci, že je možné Visions Photo Editor považovat za další Photoshop. Na druhou stranu disponuje vším, co k běžnému editování fotografií uživatel potřebuje.

Obrázky nebo vytvořené kalendáře lze sdílet pomocí účtů vytvořených na serverech Snapfish nebo Flickr. Součástí programu je dále vyhledávání a prohlížení obrázků ve vysokém rozlišení nebo podpora takzvaného Drag & Drop, který se dostal do obliby velkého množství uživatelů. Visions Photo Editor je úplně zdarma a neobsahuje žádné reklamy.

Znáte podobný editor a prohlížeč obrázků?

Komentáře

Nahoru