Vizionář James Martin, který v roce 1977 předpověděl Internet, zemřel

Vizionář James Martin, který v roce 1977 předpověděl Internet, zemřel

Vlivný autor v oblasti technologií a autor knihy, předpovídající vznik Internetu – The Wired Society, James Martin, zemřel v věku 79 let. Za svou knihu byl nominován na Pulitzerovu cenu.

James Martin se také zapsal do historie Univerzity Oxford coby největší individuální dárce za celou její 900letou historii. Martin v roce 2005 daroval 60 milionů liber Oxford Martin School, interdisciplinárnímu ústavu, který se zaměřuje na objevování vznikajících technologií budoucnosti. Univerzita také přinesla zprávu o tom, že Martin zemřel 24. června na Bermudách, kde žil od devadesátých let.

Inteligentní, zvídavý muž, autor 104 knih a pozoruhodně přesný prognostik

„James Martin byl inspirací pro miliony lidí – se svým výjimečným intelektem, širokými zájmy, nespoutanou energií a neochvějným závazkem čelit největším výzvám lidstva,“ píše univerzita.

Martin začal svou kariéru v padesátých letech v IBM, a to ještě předtím, než založil své vlastní společnosti, zabývající se počítačovým poradenstvím a technologiemi. Během svého života napsal neuvěřitelných 104 knih o oblastech svého zájmu a po 25 let byl nejprodávanějším autorem knih o výpočetní technologii. James Martin byl znám jako nesmírně přesný prognostik. Jeho kniha The Wired Society předpověděla řadu detaiů ohledně propojené, Internetem poháněné společnosti.

Svými penězi sponzoroval mladé talenty

Jeho práce mu vynesla milionové jmění, on ale velkou část svého majetku vkládal do jiných nadějných talentů a myslitelů v oblasti technologií. Jeho nejnovější kniha z roku 2006 The Meaning of 21st Century: A Vital Blueprint for Ensuring Our Future se zabývá otázkami změny klimatu, ztráty biodiverzity, ekonomické nestability a technologické revoluce.

Martinovo tělo bylo nalezeno, jak pluje ve vodě poblíž jeho domu na Bermudách, a ačkoliv policie oficiálně zahájila vyšetřování jeho smrti, není důvod k podezření, že se na smrti vizionáře podílela druhá osoba.

Zdroj: http://www.wired.co.uk/news/archive/2013-06/27/james-martin-rip

Zdroj obrázku: http://www.wired.co.uk/news/archive/2013-06/27/james-martin-rip

Komentáře

Nahoru