Vlaštovka ovládaná mobilem: Jednoduchý nápad vydělal jmění

Asi snad každý kluk si ve škole skládal a posílal papírové vlaštovky. Komu by se to nelíbilo. Jednomu Američanovi se ale tento koníček zalíbil natolik, že si na tom postavil svůj vlastní byznys. A docela úspěšně. V jeho podání se ale nejedná jen tak o ledajaké papírové vlaštovky, na jaké jsme byli zvyklí v dobách svého bujarého mládí. Američan Shai Goitein dal totiž papírovému létání zcela nový rozměr. Jeho speciální skládací letouny je totiž možné ovládat pomocí smartphonů. A jak se zdá, je to nápad, který se zalíbil více lidem.

Vlaštovka ovládaná mobilem

PowerUP 3.0

Jeho vylepšená, supermoderní vlaštovka dostala název PowerUP 3.0 a její konstrukční princip je v podstatě velmi jednoduchý. Ostatně, jak to tak bývá, v jednoduchosti je síla.

Základ pochopitelně tvoří prachobyčejná vlaštovka. Tu ovšem tvůrce poněkud vyšperkoval a upgradoval na dálkově ovládaný supermoderní letoun. Jeho ovládací zařízení je umístěno v přední části, na čumáku, který je pokrytý průhlednou plastovou hmotou.

Celý stroj je poháněn malým vrtulovým motorkem připojeným pomocí úzkých uhlíkových trubiček. Ocas letounu tvoří pochopitelně směrovka, díky níž je možné stroj řídit.

Jednoduchá aplikace

Celou jednoduchou konstrukci je velmi snadné aplikovat v podstatě na kterýkoli typ vlaštovky. Je však nutné dodržet rozměry zadané výrobcem. Jakmile máme konstrukci upevněnu, zbývá už jen připojit se s chytrým telefonem prostřednictvím technologie Bluetooth.

Dobíjení PowerUp

Ovládání řídí chytrý telefon

Vlaštovku ovládá speciální smarphonová aplikace, kterou je možné si zakoupit přímo od výrobce. Nejenže je možné určovat směr, kterým se vlaštovka vydá, zatáčet doprava a doleva je samozřejmostí, střemhlavé pády i kolmé stoupání nejsou pro „chytré“ vlaštovky taky žádným problémem, můžete ale zároveň určovat i rychlost letu a měnit hodnoty otáčkoměru.

Životnost baterie, na níž vlaštovka funguje, je zatím zhruba deset minut, výrobce už ovšem počítá i s dlouhodobějšími lety. Podle jeho vyjádření má za cíl přeletět s vlaštovkou jako první Atlantský oceán.

Svůj projekt se teď tvůrce chystá rozjet ve velkém. K tomu mu ovšem chybí peníze a tak se snaží sehnat nějaký počáteční kapitál na serveru Kickstarter.

Je to neuvěřitelné, ale jeho nápad se zalíbil už asi dvaceti tisícům lidí, kteří na tento projekt přispěli. Minimální vklad činí třicet dolarů (asi 600 korun) a doposud bylo vybráno něco kolem 1,1 milionu dolarů (22,2 miliony korun).

Poskládáš a letíš…

Zdroj: http://www.uasvision.com/2013/11/27/powerup-3-0-electric-paper-airplane-kickstarter-campaign-launched/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru